Srebra za hrvatske jedriličare

Ove godine naši su jedrličari osvojili dva svjetska srebra, jedno europsko zlao, srebro i broncu. Osim toga pet jedriličara osiguralo je nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeirou 2016. godine.

Hrvatski jedriličari Ivan Kljaković Gašpić i Tonči Stipanović osvojili su srebrne medalje u finalu Svjetskog kupa u Abu Dhabiju. Riječ je o završetku još jedne uspješne sezone za hrvatske jedriličare, koji su ovim medaljama upotpunili odlične ovosezonske rezultate.

Dobre rezultate na završnici Svjetskog kupa postigli su i Šime Fantela i Igor Marenić kojsi u finalu klase 470 zauzeli sedmo mjesto, a sedma je bila i Tina Mihelić u Laser Radialu.