Squash: Odlični nastupi naših predstavnika u Beogradu

U muškoj konkurenciji dominirao je mađarski predstavnik Torok, koji je prošao do finala bez izgubljenog seta. U finalu je igrao protiv našeg predstavnika Martina Kegela. Kegel je uspio osvojiti jedan set, no nije uspio doći do pobjede. Treći je bio naš predstavnik Vedran Švonja.

Beogradski Squashland bio je domaćin iznimno jakog Grand prix turnira, koji se održao prošlog vikenda. Osim domaćina na ovom turniru humanitarnog karaktera na kojem se prikupljala pomoć za stradale u nedavnim poplavama, na turniru su nastupili natjecatelji iz Hrvatske, Mađarske, Grčke, Makedonije, Bugarske i Njemačke.

Jaka konkurencija bila je i kod djevojaka. Osim prvakinja Grčke i Bugarske na turniru su nastupile i predstavnice Mađarske te prvakinje i viceprvakinje Srbije i Hrvatske. Našu su zemlju predstavljale Paulina Radoš i Josipa Peršun. Obje su lakoćom došle do finala, gdje su ih čekale Mađarice. Peršun je igrala protiv Zsofi Marton i izgubila s 3-0, a Radoš je izgubila s 1-3 u meču protiv Luce Polgar. U finalnom dvoboju bolja je bila Marton, a u borbi za treće mjesto pobjedila je Radoš s 3-2 i tako se revanširala za poraz u finalu Prvenstva Hrvatske.

Posljednji Grand prix sezone igrati će se 28. lipnja u Zagrebu, a tog će dana SquashTOWER Zagreb proslaviti 10 godina postojanja.