
Prvo maksimirsko jezero postaje uzgajalište piranja!
(Foto: Facebook / Zoološki vrt Grada Zagreba)
ZAGREB, 1. travnja – Nakon čišćenja i uređenja Prvo maksimirsko jezero dobiva novu funkciju, prenamijenit će se u uzgajalište piranja, objavljeno je danas na Facebook stranici Zoološkog vrta grada Zagreba.
»Kako bismo doprinijeli povećanju populacije tih riba u europskim zoološkim vrtovima i akvarijima, započinjemo s njihovim uzgojem. Zahvaljujući ovoj inicijativi jezero koje do sada nije imalo nikakvu osobitu svrhu i isključivo je nakupljalo mulj, postaje jedinstven europski rezervat južnoameričkih riba oštrih zuba«, navodi se u objavi.
»Budući da su piranje izrazito proždrljive ribe grabežljivice, ljudima je strogo zabranjen ulazak u jezero.
Posjetitelji koji izbliza žele vidjeti kako izgleda zubalo piranje, u pristaništu čamaca moći će dobiti komadiće mesa za hranjenje riba. U hranjenju će sudjelovati na vlastitu odgovornost…«, dodaje se.
(ZG-m)