Poraz Lokomotive i Podravke

Ovim porazom Lokomotiva je završila nastup u Ligi prvakinja, a svoj europski put nastaviti će u Kupu pobjednika kupova. U to će se natjecanje Lokosice uključiti u osmini finala, a protivnika će saznati ždrijebom.

U posljednjem 6. kolu skupine C Lige prvakinja, koje se igralo jučer rukometašice Lokomotive izgubile su od Viborga s 29:24. Lokosice su odlično otvorile susret i vodile su cijelo prvo poluvrijeme. No, sve se promijenilo u nastavku susreta, kada Viborg u prvih 10 minuta bježi na četiri pogotka prednosti. Najučinkovitije u redovima Viborga su bile Isabella Gullden i Rikke Skov, svaka je postigla po sedam golova. Kod Lokomotive najbolje su bile Sonja Bašić s osam, Katarina Ježić s pet i Marija Milić sa četiri gola.

„Odigrali smo kvalitetno prvo poluvrijeme, no mislim da bi sve ekipe koje se natječu u Ligi prvakinja trebale imati rejting kao klubovi. Kriterij suđenja je bio neujednačen odnosno takav koji nama nije mogao odgovarati. Čak i u prvom poluvremenu, kada smo igrali bolje i trebali imati veću prednost. To se vidjelo pogotovo kod puštanja prednosti, aktivne igre, kontakta. Bili smo u igri za prolazak dalje sve do posljednjih 30 minuta natjecanja u skupini, dakle imamo kvalitetu, ali ne i primjeren tretman u Europi“, rekao je nakon završetka susreta trener Lokomotive Irfan Smajlagić.

Kapetanica ekipe Lokomotive Sonja Bašić rekla je kako su problemi za ekipu nastali zbog popuštanja u obrani.

Oproštaj Podravke

Rukometašice Podravka Vegete u susretu 6. kola B skupine Lige prvakinja poražene su u Podgorici od Budućnosti s 32:26. Ovim porazom Podravka je završila natjecanje u skupini bez bodova.

Najučinkovitije u redovima Budućnosti su bile Cristina Neagu s 10 golova, Dragana Cvijić i Milena Knežević s pet golova. Kod Podravke najbolje su bile Kristina Elez sa šest, te Ekaterina Nemaškalo i Miranda Tatari sa po pet golova.

Podravka će kao i Lokomotiva nastaviti natjecanje u Kupu kupova.