Polufinale Wimbledona bez hrvatskih predstavnika

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković, nakon pobjede nad Marinom Čilićem, u današnjem polufinalu Wimbledona igrat će protiv Francuza Richarda Gasqueta, a za finale će se boriti i Roger Federer protiv Britanca Andyja Murrayja.

Čilić je izgubio od Đokovića u četvrtfinalu Wimbledona s 3:0 u setovima (6:4, 6:4, 6:4), a to mu je bio čak 13. poraz u isto toliko mečeva protiv prvog tenisača svijeta.

Prvi set je sa 6:4 dobio Novak Đoković nakon što je oduzeo suparniku servis u četvrtom gemu za vodstvo 3:1.

Iako je u drugom setu naš tenisač krenuo agresivnije, kod 4:4 Đoković je uz puno sreće došao do vodstva 0:30 i onda Marinovim promašajem i do 0:40. Uslijedio je as, ali nakon dugačke izmjene loptu je u mrežu ipak prvi poslao Čilić.

Treći set bio je sličan prethodnima kada je break odlučivao o tijeku igre. Đoković je mirno odservirao i kod prednosti 5:3 poveo 0:30, Čilić se ipak izvukao i prepustio suparniku da na svom servisu dođe do pobjede, što je on i uradio i nakon 108 minuta igre osigurao polufinale gdje ga čeka Richard Gasquet, koji je nakon pet setova izbacio Stana Wawrinku.

Drugi par polufinalista sastaje se nakon što je Federer u četvrtfinalnom dvoboju pobijedio Francuza Gillesa Simona 6-3, 7-5, 6-2. Danas će igrati protiv Britanca Andyja Murrayja, koji je svladao Kanađanina Vaseka Pospisila s 3:0 u setovima (4:6, 5:7, 4:6). (zg-m)