Nakon povoljnog ždrijeba Hrvati izbačeni iz borbe za medalju

Utjeha je da su hrvatski rukomketaši osigurali kvalifikacije za Olimpijske igre

Hrvatski rukometaši jučer su izgubili četvrtfinalnu utakmicu protiv Poljaka (24:22) na svjetskom prvenstvu u Kataru. Poljaci će s domaćinom boriti za finale, dok nama ostaje utakmica za peto do osmog mjesta s Njemačkom.

Hrvatska je imala nevjerojatnu priliku za finale, skupina joj je bila relativno lagana, Brazil ih je dočekao u osmini, a prosječni Poljaci u četvrtfinalu. Uspjeli smo izbjeći najveće poput Danaca, Španjolaca, Francuza, Nijemaca… Nakon četiri velikog natjecanja Hrvatske i dalje nema na vrhu, još nas čeka borba s Nijemcima jer nije isto jeste li peti ili osmi na svjetskom natjecanju. Ipak, utjeha je da su osigurane kvalifikacije za Olimpijske igre.

Do sada smo igrali šest puta s Poljacima i došli do pet pobjeda, no svaki put je bilo teško. Ovaj put smo na poluvremenu gubili 12:10, Domagoja Duvnjaka nije bilo, obrana je bila dobra ali akcije su bile slabe i bez plana, a krila nisu postojala. Drugi dio krenuo je puno optimističnije s nizom pogodaka Duvnjaka i velikim obranama Filipa Ivića. U 42. minuti imali smo tri gola prednosti i onda se dogodio pad, pogriješili su Karačić, Duvnjak, Čupić i Štrlek.

Kod Hrvatske su najučinkovitiji bili Domagoj Duvnjak i Zlatko Horvat sa po pet te Marko Kopljar s četiri zgoditka, dok su Poljake predvodili Mariusz Jurkiewicz (6) i Andzej Rojewski (4).

Aktualni prvaci Španjolski pobijedili su u dramatičnoj utakmici Dance, s golom dvije sekunde prije kraja (25-24), a Francuska je do polufinala stigla uvjerljivom pobjedom protiv Slovenije (32-23).

U polufinalnim susretima 30. siječnja sastaju se Španjolska i Francuska, te Katar i Poljska. Istoga dana na rasporedu su i dvoboji za poredak od petog do osmog mjesta u kojima će igrati Hrvatska i Njemačka te Danska i Slovenija. (zg-magazin / foto: qatarhandball2015.com)