
Na blagdan Velike Gospe ZET vozi po nedjeljnom rasporedu
(Foto: ZET)
Autobusne linije terminala Glavni kolodvor ovog vikenda zaobilaze Most slobode
Na blagdan Velike Gospe, u ponedjeljak, 15. kolovoza, u tramvajskom i autobusnom prometu te na uspinjači i žičari ZET će primjenjivati nedjeljni vozni red.
Također, zbog tradicionalnih proštenja u Remetama i Stenjevcu, u ponedjeljak, 15. kolovoza, dolazi do izmjena na autobusnim linijama 119, 146, 203, 172, 176 i 177, a uvodi se i izvanredna autobusna linija Kaptol – Remete.
Zbog proštenja u svetištu Majke Božje Remetske, autobusna linija 203 (Svetice – Vinec – Kaptol), od 8 do 21 sat prometovat će skraćeno do Vineca. Istovremeno će biti uspostavljena izvanredna autobusna linija Kaptol – Remete koja će prometovati od Kaptola do raskrižja Ulice Remete i Ulice Ivana Česmičkog.
Tijekom proštenja u Stenjevcu, od 5 sati ujutro pa do večernjih sati, ovisno o stanju na terenu i procjeni Prometne policije, dolazi do izmjena u prometovanju autobusnih linija 119 (Črnomerec – Podsused most) i 146 (Reljkovićeva – Malešnica – Jankomir).
Autobus linije 119 vozit će uobičajenom trasom do raskrižja Ilice i Vrapčanske, nastaviti vožnju Ilicom i Alejom Bologne, skretati lijevo u Škorpikovu, desno na Samoborsku cestu i nastaviti uobičajenom trasom do krajnjeg odredišta. Istom trasom vozit će i u povratku, a na izmijenjenom dijelu trase koristit će sva usputna stajališta.
Autobusna linija 146 prometovat će skraćeno do kružnog toka koji povezuje Ulicu Ivane Brlić Mažuranić i Stenjevečku ulicu. Ulazno, odnosno izlazno stajalište bit će uspostavljeno poslije kružnog toka u Ulici Ivane Brlić Mažuranić, u smjeru Reljkovićeve.
U ponedjeljak, 15. kolovoza, autobusi linija 172 (Črnomerec – Zaprešić), 176 (Črnomerec – Gornja Bistra) i 177 (Črnomerec – Poljanica – Gornja Bistra) zaustavljat će se u oba smjera i na stajalištu Gospodska.
Zbog sanacije prijelaznih naprava, Most slobode bit će privremeno zatvoren za sav promet od subote, 13. kolovoza od 6 sati, do nedjelje, 14. kolovoza do 20 sati. Zbog toga će autobusne linije 166 (Glavni kolodvor – Donji Dragonožec), 219 (Glavni kolodvor – Sloboština), 220 (Glavni kolodvor – Dugave), 221 (Glavni kolodvor – Travno), 229 (Glavni kolodvor – Odra – Mala Mlaka), 234 (Glavni kolodvor – Kajzerica – Lanište), 241 (Glavni kolodvor – Veliko Polje), 242 (Glavni kolodvor – Podbrežje), 243 (Glavni kolodvor – Kajzerica), 268 (Glavni kolodvor – Velika Gorica), 310 (Glavni kolodvor – Petrovina), 311 (Glavni kolodvor – Cerovski vrh) i 313 (Glavni kolodvor – Vukomerić) prometovati djelomično izmijenjenim trasama u oba smjera (.pdf).
Linije 234 i 243:
Na izmijenjenom dijelu trase, autobusi linija 234 i 243 neće se zaustavljati na usputnim stajalištima osim na autobusnom stajalištu N.S. knjižnica na Slavonskoj aveniji u smjeru istoka i na autobusnom stajalištu Bundek u smjeru juga.
Autobusne linije privremeno neće koristiti autobusna stajališta N.S.knjižnica u smjeru juga i autobusno stajalište Bundek u smjeru sjevera.
Linije 219, 220 i 229:
Na izmijenjenom dijelu trase, autobusi linija 219, 220 i 229 neće se zaustavljati na usputnim stajalištima osim na autobusnom stajalištu N.S. knjižnica na Slavonskoj aveniji u smjeru istoka, kao i na autobusnom stajalištu Središće na Aveniji Dubrovnik također u smjeru istoka.
Autobusne linije privremeno neće koristiti autobusno stajalište N.S.knjižnica u smjeru juga, obostrana autobusna stajališta Bundek, Muzej suvremene umjetnosti i Sopot, te stajalište Središće u smjeru zapada.
Linije 166, 221, 241, 242, 268, 310, 311 i 313:
Na izmijenjenom dijelu trase, autobusi linija 166, 221, 241, 242, 268, 310, 311 i 313 neće se zaustavljati na usputnim stajalištima osim na autobusnom stajalištu N.S. knjižnica na Slavonskoj aveniji u smjeru istoka i na autobusnom stajalištu Muzej suvremene umjetnosti na Aveniji Dubrovnik u smjeru istoka.
Autobusne linije privremeno neće koristiti autobusno stajalište N.S.knjižnica u smjeru juga i obostrano autobusno stajalište Bunde te stajalište Muzej suvremene umjetnosti na Aveniji Većeslava Holjevca u smjeru sjevera.
Više informacija na službenoj stranici ZET-a.
Iz ZET-a korisnike mole za razumijevanje. (ZG-magazin)