Mladim boksačima zlato i srebro

Plantić je u finalu pobjedio Talijana Sarchiotta i to nakon potpune dominacije u cjelom meču. U drugoj rundi sudac je Talijanu dosudio treću javnu opomenu i prekinuo borbu.

Zlato Luke Plantića u kategoriji 75 kilograma i srebro Tonija Filipija u kategoriji 91 kilograma najbolja je nagrada za Hrvatski boksački savez, organizatora ovogodišnjeg Europskog juniorskog prvenstva u boksu. Prvenstvo je završeno u subotu dodjelom medalja, a Hrvatska je imala dvostruki razlog za slavlje.

Plantić je u finalu pobjedio Talijana Sarchiotta i to nakon potpune dominacije u cjelom meču. U drugoj rundi sudac je Talijanu dosudio treću javnu opomenu i prekinuo borbu. Drugu medalju za Hrvatsku osvojio je Filipi, kojeg je u finali pobjedio Ukrajinac Pinčuk.

Iako se medalja očekivala i od Luke Prtenjače (5-ti na Olimpijskim igrama mladih u Nandžingu), on je nažalost „pao“ na vagi. Prtenjača boksa u kategoriji 69 kilograma, a presudno je bilo 200 grama viška zbog kojih mladi boksač nije mogao u borbu za medalje.