Miljenko Tomaško osvojio šahovski memorijal “Plešnik – Smoljanović”

U Zagrebu je 15. listopada 2022. u organizaciji Šahovskog kluba osoba s kroničnim dišnim bolestima “Aer” održan Memorijalni šahovski turnir “Plešnik – Smoljanović”. Njime su se šahisti prisjetili na vrijedne članove šahovske zajednice koji su ih napustili prije 8 godina.

Uvjerljivi pobjednik ovog brzopoteznog turnira s 8 osvojenih bodova iz 9 odigranih kola bio je Miljenko Tomaško, prvokategornik s nedavno osvojenim naslovom europskog amaterskog prvaka u kategoriji igrača s međunarodnim rejtingom do 2000 bodova.

Drugo mjesto zauzeo je majstorski kandidat Mario Bertok jr. s osvojenih 7 bodova, a treći je po dodatnim kriterijima bio majstor FIDE Bogdan Božinović ispred Mirka Raljića, oba po 6,5 osvojenih bodova.

Najuspješniji senior iznad 65 godina bio je Stevo Mišković, najuspješniji kadet Leon Đurić, po dodatnim kriterijima ispred Višeslava Botice, a najuspješnija šahistica Mira Srebro, po dodatnim kriterijima ispred Lare Marije Žagar.

Poredak na turniru: 1. Miljenko Tomaško 8, 2. Mario Bertok jr. 7, 3-4. Bogdan Božinović i Mirko Raljić 6,5, 5. Stevo Mišković 6, 6. Marijan Krištović 5,5, 7-10. Goran Mihalić, Branko Vukman, Denis Jakupec i Žarko Novak 5, 11-17. Leon Đurić, Dubravko Klement, Zdenko Nesek, Višeslav Botica, Bruno Sontag, Lovro Krešić i Zvonimir Grgas 4,5, 18-21. Tvrtko Golemović, Zlatko Zaplatić, Dejan Glišić i Krešimir Capan 4, 22-23. Mira Srebro i Lara Marija Žagar 3,5, 24. Dario Žagar 2 i 25. Dean Štih 1 bod.