Lokosicama bod protiv Savehofa

Ako bi rukometašice Savehofa, ali i Lokomotive u preostalim susretima upisale poraze od Gyora i Viborga, Lokomotiva bi u tom slučaju bila treća i tako bi prošla u drugi krug natjecanja.

U četvrtom kolu skupine C Lige prvakinja rukometašice zagrebačke Lokomotive odigrale su jučer neodlučeno protiv Savehofa u Zagrebu. Rezultat je bio 23:23, a ovim su remijem Lokosice praktički osigurale treće mjesto i prolaz u drugi krug.

Lokosice su odlično otvorile susret, no nakon početnih 4:1 su zastale, a rukometašice Savehofa su vrlo brzo preokrenule rezultat. Na poluvremenu su vodile s pet golova prednosti (10:15). No, nakon odmora Lokosice su napravile seriju i smanjile prednost na dva gola zaostatka.

Lošom igrom u obrani i pogreškama u napadu Lokosice su ponovno dopustile Savehofu da se rezultatski odvoji. U 32. minuti susreta bilo je sedam golova prednosti za Savehof. Tada se Lokosice ponovno bude i zahvaljujući odličnim obranama Ivane Jelčić u ključnim trenucima susreta uspjevaju dostići prednost. Pet minuta prije kraja susreta bilo je 20:22 za Savenhof, a u posljednje tri minute Lokosice su došle do izjednačenja (22:22). U dramatičnoj završnici prvo su do prednosti od 22:23 stigle gošće, a onda je priliku za izjednačenje imala Neli Irman. Švedska vratarka je obranila njezin udarac, a odbijenu loptu uhvatila je i zabila samo 10 sekundi prije kraja Lokosica Tea Grubišić.

U međusobnom omjeru Lokomotiva je bolja od Savehofa, budući da je u prvom susretu, koji se igrao u Švedskoj postigla više golova. Rezultat je tada bio 29:29. Ako bi rukometašice Savehofa, ali i Lokomotive u preostalim susretima upisale poraze od Gyora i Viborga, Lokomotiva bi u tom slučaju bila treća i tako bi prošla u drugi krug natjecanja.

Druge naše predstavnice u rukometnoj Ligi prvaka, rukometašice Podravke izgubile su na gostovanju kod Vardara s 25:35. Podravka se nalazi nakon četvrtog kola na posljednjem mjestu skupine B, bez osvojenog boda. Prvo mjesto drži Budućnost, drugo Vardar, a treće njemački Thüringer.