Konfliktni razvodi pune Polikliniku za zaštitu djece grada Zagreba

„Iako nismo očekivali toliki broj malih pacijenata, na žalost, ovih deset godina demantiralo nas je i pokazalo da je djeci danas, više no ikada, potrebna stručna pomoć. Još nešto nismo očekivali, a to je postotak djece upućene u Polikliniku zbog visokokonfliktnih razvoda, što je drugi razlog našeg rada s djecom, odmah nakon zlostavljanja i zanemarivanja“, naglasila je Buljan Flander.

U Staroj gradskoj vijećnici obilježeno je deset godina rada Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba. Ravnateljica Poliklinike dr. sc. Gordana Buljan Flander u svom je pozdravnom govoru zahvalila svima koji su omogućili rad ove institucije i sudjelovali u njemu.

„Iako nismo očekivali toliki broj malih pacijenata, na žalost, ovih deset godina demantiralo nas je i pokazalo da je djeci danas, više no ikada, potrebna stručna pomoć. Još nešto nismo očekivali, a to je postotak djece upućene u Polikliniku zbog visokokonfliktnih razvoda, što je drugi razlog našeg rada s djecom, odmah nakon zlostavljanja i zanemarivanja“, naglasila je Buljan Flander.

Predsjednik Republike Hrvatske Ivo Josipović istaknuo je da je ponosan što je pokrovitelj ove svečanosti jer se njome odaje priznanje onima “koji su u 10 godina rada pokazali ne samo znanstveni i stručni pristup već i toplo srce.“

Svjestan činjenice da je u društvu sve više situacija punih fizičkog i mentalnog nasilja nad djecom i ranjivim skupinama, predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba Davor Bernardić, zahvalio je svima koji su svoj profesionalni, ali i privatni život posvetili pomaganju upravo najmlađim žrtvama.

„Vaš rad i rezultati koje postižete s najosjetljivijom i najvažnijom skupinom od velike su važnosti jer direktno utječu na stvaranje ispravnog i zdravog društva“, rekao je.

Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić prisjetio se početaka Poliklinike: „Zahvaljujem zaposlenima, volonterima i svima aktivno uključenima u rad Poliklinike jer bez vašeg entuzijazma, od samog začetka, ne bi bilo svega ovoga.“

Ministar zdravlja Rajko Ostojić također je zahvalio svima koji su darovali sebe u ovaj projekt: „Naime, nema većeg stresa za dijete od zlostavljanja i zato vam hvala što radite to što radite.“

Milanka Opačić, potpredsjednica Vlade i ministrica socijalne politike i mladih, od samih je početaka uključena u rad Poliklinike: „Od teških početaka, kada je malo tko vjerovao da će zaživjeti i preživjeti, Poliklinika se razvila u projekt na koji možemo biti ponosni i po kojem smo prepoznatljivi u EU.“

Svečanosti su nazočili i potpredsjednik Hrvatskog sabora Nenad Stazić, Mila Jelavić, pravobraniteljica za djecu, Igor Dragovan, saborski zastupnik, Jasna Čurković Kelava, pomoćnica ministrice socijalne politike i mladih, te mnogi drugi uvaženi gosti. (zg-m)

Dijeli
KOMENTARI
Komentari su zatvoreni