Gyӧr bolji od Lokosica

U drugom susretu 5. kola skupine C, Sӓvehof je iznenađujuće došao do remija protiv Viborga. Rezultat je bio 25:25. Švađanke su sada u prednosti pred Lokomotivom u ukupnom poretku, a Lokosicama će za prolazak u drugi krug trebati pobjeda ili remi protiv Viborga.

U 5. kolu skupine C Lige prvakinja rukometašice Gyӧra nanijele su težak poraz zagrebačkoj Lokomotivi. Utakmica je završila rezultatom 15:26. Naše su rukometašice dobro otvorile susret, rezultat je bio 3:3, no vrlo brzo je krenula dominacija rukometašica Gyӧra. Nakon sedam uzastopnih pogodaka Gyӧr je došao do ogromne prednosti od 3:9. Tek u 22. minuti pogotkom Dine Havić, Lokomotiva je postigla svoj četvrti gol.

U napadu su Lokosice igrale bez ideje, a njihovu je igru obilježilo i puno tehničkih pogrešaka. Na poluvremenu su Mađarice imale prednost od šest golova. Dominacija Gyӧra se nastavila i u drugom poluvremenu, a rukometašice Lokomotive nastavile su s lošom igrom, obilježenom mnoštvom tehničkim pogrešaka. U 52. minuti gošće su imale prednost od deset pogodaka.

Konačni rezultat bio je 15:26, a Gyӧr je mogao imati i veću prednost da na vratima Lokomotive nije bila odlično raspoložena Ivana Jelčić, koja je sakupila 12 obrana. Odlična na vratima Gyӧra bila je i Jelena Grubišić, koja je imala 17 obrana, dok je u napadu Mađarice predvodila Heidi Loke s pet pogodaka.

„Vrlo jednostavno, razlika je u kvaliteti. Igrali smo protiv dvostrukih europskih prvakinja, ekipe u kojoj je sva posloženo do savršenstva i koja ima sve. U njihovoj igri se vidi sva ljepota sporta i rukometne igre. Mi tu još puno moramo raditi. Ipak, mislim da nismo bez šanse protiv Viborga u zadnjem kolu jer Dankinje nisu tako kvalitetne kao Györ“, rekao je nakon završetka susreta trener Lokomotive Irfan Smajlagić.