Crtani romani šou i koncert Zagrebačke filharmonije

Crtani romani šou i koncert Zagrebačke filharmonije

Vikend događanja u Zagrebu i okolici

ZAGREB

Od 25. do 27. 10.

Tvornica kulture

16. međunarodni festivala stripa Crtani romani šou (http://www.crs-festival.com/)

Od 25. do 27. listopada svi ljubitelji stripa doći će na svoje u šesnaestom izdanju najvećeg regionalnog festivala stripa Crtani romani šou. Festival će se drugu godinu za redom održati u Velikom i Malom Pogonu Tvornice kulture, te u Talijanskom institutu za kulturu gdje je postavljena izložba originalnih radova legende svjetskog stripa Vittoria Giardina.

25. i 26. 10.

Teatar &TD

Zagreb World Music Festival Nebo 2013.

U petak i subotu, 25. i 26. listopada, u prostoru Teatra &TD održat će se Zagreb World Music Festival Nebo, koji pruža uvid u recentnu ponudu glazbe svijeta (world music).

Petak, 25. 10.

19.00

Gradsko kazalište Žar ptica: „Ja i moji osjećaji“ (režija: Ivica Boban)

Igraju: Zoran Pribičević, Jure Radnić, Marija Šegvić, Ivana Boban

19.30

KD Vatroslav Lisinski

Bijeli ciklus Zagrebačke filharmonije – Koncert ZF uz blagdan Svih svetih

Ivo Lipanović, dirigent

Akademski zbor Ivan Goran Kovačić

G. Verdi: MESSA DA REQUIEM

19.30

HNK_pozornicaHNK

Ivica i Marica: Engelbert Humperdinck (režija: Ivan Leo Lemo)

igraju: IVICA Jelena Kordić, Helena Lucić Šego, MARICA Gorana Biondić, Marija Kuhar Šoša, OTAC Vitomir Marof, Davor Radić, MAJKA Tamara Franetović Felbinger, Željka Martić, VJEŠTICA Ivanka Boljkovac, Cecilija Car, PJESULJAK Mia Domaćina, Martina Klarić, ROSULJAK Kristina Anđelka Đopar, Ana Zebić

19.30

Dječje kazalište Dubrava

Ronilac bisera: Ludwig Bauer (režija: Morana Dolenc i Sanja Milardović)

glazba: Nenad Brkić

scenografija i lutke: Drago Dolenc

igraju: Morana Dolenc i Sanja Milardović

20.00

Hrvatski glazbeni zavod | Društveni koncert

Koncert u povodu 5. godišnjice Zbora

Društveni zbor HGZ-a, Branka Bubalo Paliska, zborovođa, Roland Grlica, klavir

Purcell, Palestrina, Haydn, Mozart, Brahms, Kuljerić, Bersa

(Besplatne ulaznice za članove HGZ-a i HDGU-a)

26. i 27. 10.

Kulturni klub O\’grada, Trg siječanjskih žrtava 8

Nina Knežević: Ilustracije TO GO

S radošću vas pozivamo na izložbu sarajevske dizajnerice i ilustratorice Aleksandre Nine Knežević u subotu 26.10. u 18 sati u Kulturni klub O’grada, u sklopu festivala književnosti Pazi knjiga!

Subota, 26. 10.

Lisinski19.00

KD Vatroslav Lisinski

Metropolitan u Lisinskom: D. Šostakovič – NOS

Dirigent: Pavel Smelkov

Redatelj: William Kentridge

Uloge: Paulo Szot, Andrej Popov, Alexander Lewis

Nedjelja, 27. 10.

18.00

Hrvatski glazbeni zavod

HGZ | Društveni koncert

Lake note

Društveni komorni ansambl HGZ-a, umjetnički voditelj Marijan Zlatarić

Drdla, Hatze, Legrand, François, Joplin, Gershwin, Sinding, Hačaturjan

Ulaz slobodan

 Nedjelja, 27. 10.

19.00

Kino Mosor, Zvonimirova 63

Kraljeva Sluškinja: Boris Kovačević (režija: Boris Kovačević)

igraju: Nina Benović, Petar Cvirn, Petar Atanasoski, Sanja Sumrak

20.00

KD Vatroslav Lisinski, mala dvorana

Kvintet Simply Brass i Petra Horvat, saksofon

20.00

Galerija Academia Moderna, Augusta Šenoe 11

Luksuz: Martina Tomić i Lena Kramarić

Nakon Dubrovnika, u nedjelju, 27. listopada, u 20 sati, u zagrebačkoj Galeriji Academia Moderna, plesno- likovnim susretom nazvanim Luksuz, predstavljaju se autorica Martina Tomić i Lena Kramarić.

 

DUGO SELO

Petak, 25. 10.

19.30

Izložba slika Vesne Majstorović i Branka Podolara. Organizator: POU Dugo Selo

Velika dvorana POU Dugo Selo

Subota, 26. 10.

baltazar_predstava11.00

„Baltazar“, kazališna predstava za djecu Scene Gorica. Organizator: POU Dugo Selo

Dvorana KUD-a „Preporod“

Nedjelja, 27. 10.

20.00

„Cinco i Marinko“, kazališna predstava autora Mate Matišića u produkciji  „Glumci u Zagvozdu“. Glume: Vedran Mlikota i Duško Ljuština. Organizator: POU Dugo Selo

Dvorana KUD-a „Preporod“

 

 JASTREBARSKO

Subota, 26. 10.

Jesenska liga cross Gović

Športska zajednica grada Jastrebarskog

Centrala – igralište NK Jaska u Jastrebarskom

Od 25. do 27. 10.

Dani Portugisca Plešivica, organizira Udruga Portugizac Plešivica

Boćarski dom

 

SAMOBOR

Subota, 26. 10.

10.00

Turnir veterana Samobora u rukometu

Sportska dvorana Samobor

Subota, 26. 10.

4. jesenska likovna kolonija, organizator: Ogranak MH Samobor

Područna škola Smerovišće

Do 10. 11.

Izvod iz retrospektive, izložba Vasilija Jordana

Galerija Prica

 

VELIKA GORICA

Do 27.  10.

Gastro tjedan u restoranima – posebna ponuda domaćih jela po promotivnim cijenama

Nedjelja, 27. 10.

Gastro Turopolja i izložba jabuka

„Nedjeljni turopoljski ručak“

Trg kralja Tomislava

17.00

„Crvenkapica“, predstava Lutkarskog kazališta I.B. Mažuranić iz Zagreba

Dvorana Galženica