Braća Bryan ipak bolji

U drugom setu, braća Bryan su povela s 3:1 nakon breaka na Melov servis. Set je završio 6:2 za Amerikance. Meč je riješen u trećem setu u super tiebreaku, koji se igrao na 10 dobivenih poena. Amerikanci nisu ispušali početnu prednost, bilo je 3-1, pa 8-6, a konačni rezultat bio je 10-7.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo u jučerašnjem finalu parova na završnom ATP Mastersu u Londonu izgubili su od prvih nositelja turnira braće Boba i Mikea Bryana. Rezultat je bio 6:7 (5), 6:2, 10:7.

Sve je krenulo odlično za Dodiga i Mela, a u drugom gemu su došli do prilike za break, no Dodig nije iskoristio priliku. Braća Bryan su u sedmoj igri imali priliku za oduzimanje servisa Dodigu i Melu, no niti oni nisu to iskoristili. Dodig i Melo su dobro otvorili tie-break, poveli su sa 5-1. Ubrzo su braća Bryan došla do izjednačenja, no Dodig i Melo su na kraju ipak dobili set.

Finalni dvoboj bio je ukupno sedmi susret Dodiga i Mela s braćom Bryan. Ovo je ukupno peta pobjeda Amerikanaca, te ukupno četvrti naslov na završnim turnirima (103 titula u karijeri).

Nalov za Đokovića

U pojedinačnoj konkurenciji do još jednog naslova došao je srpski tenisač Novak Đoković i to bez borbe. Švicarac Roger Federer je odustao od finalne borbe zbog ozljede. Đokoviću je ovo treći uzastopni naslov na završnom Mastersu,a time se izjednačio s Ivanom Lendlom, koji je u razdoblju od 1985. do 1987. godine osvojio tri naslova. Ovom pobjedom Đoković je osigurao i prvo mjesto na ATP ljestvici na kraju godine.