Adventska događanja u Zagrebu i okolici

Adventska događanja u Zagrebu i okolici

Vikend događanja u Zagrebu i okolici

ZAGREB

Do 1. 1. 2015.

Advent u Zagrebu

Više na: http://adventzagreb.com/index.php/hr

Petak, 5. 12.

19.30
Crna_Kuca_mjuzikl
Scena iz mjuzikla “Crna kuća”

Kino Studentskog centra

Predstava “Crna kuća – mjuzikl u boji”

19.30

KD Vatroslav Lisinski

Zagrebačka filharmonija – Crveni ciklus

dirigent: David Danzmayr, gitara: Ana Vidović

program: Manuel de Falla, Trorogi šešir

J. Rodrigo, Concierto de Aranjuez

E. Elgar, Enigma varijacije, op. 36

20.00

Hrvatski glazbeni zavod

Papandopulo kvartet

program: Gioachino Rossini (arr.G.Di Bacco): Rossini per quattro…,Boris Papandopulo: Šest krokija, Margareta Ferek-Petrić: Melankolija gegen rakija…, Pierre Max Dubois: Quatuor, Mladen Tarbuk: Neozbiljne Božićne varijacije, Jacques Petit: 10 variations gondolantes sur le Carnaval de Venise

Od 4. do 16. 12.

grad-kao-znak-CEKATEU Centru za kulturu Trešnjevka, u Galeriji Modulor, u četvrtak 4. prosinca otvaramo izložbu fotografija “Grad kao znak”. Luka Mjeda autor je izložbe koju otvaramo u 19 sati, a izložba se može razgledati do 16. prosinca.

… I ranije sklon kozmopolitizmu, Mjeda je ovog puta želio smišljeno kadriranim snimkama istaknuti identitet pojedinag grada. Već rano uočen fotografov interes za isticanje skylinea, obrisa prema nebosklonu koji iscrtavaju pojedini gradovi i njihove najistaknutije građevine, osobito je došao do izražaja u smjelom rakursu iz kojeg je snimljena čuvena pozlaćena kupola Otta Wagnera kao i suvremena ikona potrošačke kulture – zgrada Playboya. Od već istaknutih majstorovih odlika, koje barem djelomično možemo pripisati i njegovoj inžinjerskoj izobrazbi, ponovno valja istaknuti tektoniku kadra kao i sklonost snimanju atraktivnih arhitektonskih ostvarenja. U tom se smislu ova izložba može shvatiti i kao foto esej o povijesti arhitekture.

(Iz teksta Darka Glavana)

DUGO SELO

Nedjelja, 7. 12.

18.00

Sv. Nikola svijetom šeta -koncert dječjih folklornih skupina KUD-a „Preporod“

Dvorana KUD-a „Preporod“, Josipa Zorića 23a

IVANIĆ-GRAD

Petak, 5. 12.

 13.15

Program za Sv. Nikolu – Mala dvorana POU

19.00

Program za Sv. Nikolu

Organizator: Osnovna škola Đure Deželića

Mala dvorana POU

Subota, 6. 12.

17.00

6. koncert dječjih folklornih skupina povodom Sv. Nikole

Organizator: KUD „Posavec“ Dubrovčak Lijevi i Topolje

Društveni dom u Posavskim Bregima

JASTREBARSKO

Do 31. 12.

Klizalište u Jaski, zimska igraonica, škola klizanja, programi za djecu, glazbeni program, ugostiteljska ponuda,Strossmayerov trg

MARIJA BISTRICA

jaslice-bistricaAdvent u Mariji Bistrici (više na: http://www.info-marija-bistrica.hr/index.php/hr/ i https://www.facebook.com/Advent.u.Mariji.Bistrici)

Subota, 6. 12.

16.30

Dom kulture

 “Kinč osebujni” Priča o čudesnim uslišanjima Majke Božje Bistričke (pretpremijera) – Ogranak Matice hrvatske u M.B.

Priča o dobru i zlu, o crnom i bijelom, igra svjetlosti i sjene; priča pričana glazbom i pokretom, čudesnim i raskošnim kajkavskim govorom naših predaka, priča o čudesima i čudesnim uslišanjima, priča o molitvama naših prošlih marijanskih hodočasnika. Posebna glazbena gošća: Marija Husar.

19.00

Mariachi sastav “El combo”

(Trg pape Ivana Pavla II.)

Nedjelja, 7. 12.

10.00

Svečanost paljenja druge adventske svijeće (Trg pape Ivana Pavla II)

Radionice starih zanata- svake subote i nedjelje od 13 do 15 sati.

SAMOBOR

Do 20.12.

„Advent u Samoboru”, paljenje adventskih svijeća 29.11., 6.12., 13.12. i 20.12

Trg kralja Tomislava

Od 5. do 7. 12.

Špelunkica – priče za djecu (Više na: http://www.tz-samobor.hr/dogadanja/1956-spelunkica–samoborska-pricaonica-za-male)

djecji_folklorSubota, 6. 12.

11.00

Dječja županijska smotra folklora

Kino dvorana POU Samobor

SVETA NEDELJA

Subota, 6. 12.

18.00

Otvorenje Božićne izložbe „Stara hiža“

Stara pošta (M.Stilinovića 7, Sveta Nedelja)

Na izložbi će biti izloženi predmeti iz života u starinskim hižama. U jednoj prostoriji biti će izloženi svečani božićni predmeti, a u drugoj predmeti iz svakodnevne uporabe.

Od 16.00 do 18.00

Sveti Nikola (prigodna dječja priredba) – predstava „Snjeguljica i sedam patuljaka“ u izvedbi Plesnog i dramskog studija Balans, Dječji zbor „Strmečki mališani“, Sveti Nikola

Društveni dom Strmec

VELIKA GORICA

Petak, 5. 12.

19.00

Otvorenje stalnog postava izložbe Zavičajne zbirke Vukomeričkih Gorica

Ključić Brdo, Društveni dom

Od 6. do 24. 12.

Adventski sajam u Velikoj Gorici

Prostor oko POU Velika Gorica

Subota, 6. 12.

20.00

Otvaranje ledene bajke adventskog sajma

Park dr. Franje Tuđmana

Koncert FA Turopolje

VRBOVEC

Petak, 5. 12.

10.00

„Najljepši dar“, Lutkarski studio Kvak kazališna predstava za djecu u povodu Svetog Nikole

Dvorana POU Vrbovec

Subota, 6. 12.

19.00

Koncert FA HKUD-a „Petar Zrinski“ Vrbovec I HPD-a Zelina

Predvorje II. OŠ Vrbovec

ZAPREŠIĆ

Advent u zaprešićkom kraju

Od 4 do 6. 12.

Očekujte Svetog Nikolu

Mjesni odbor i Gradska četvrt

Od 5. do 7. 12.

Duhovno-obrazovni centar Marijin dvor Lužnica: Adventska duhovna obnova

Petak, 5. 12.

17.30

ptice2_izlozba_jastrebarskoOtvorenje izložbe fotografija „Ptice – savršenstvo ljepote“ u Marijinom dvoru u Lužnici

Jana ustanova Zeleni prsten Zagrebačke županije organizira ciklus izložbi fotografija veleposlanika Republike Poljske u RH g. Macieja Szymańskog pod nazivom „Ptice – savršenstvo ljepote“. Tijekom 2014. godine izložba je bila postavljena u Jastrebarskom, Ivanić-Gradu, Vrbovcu, Svetom Ivanu Zelini i Svetoj Nedelji, a za kraj godine i na području Grada Zaprešića.

Duhovno-obrazovni centar ”Marijin dvor”, poznat kao mjesto susreta čovjeka s Bogom, tijekom prosinca ugostit će izložbu „Ptice – savršenstvo ljepote“ u dvorcu Lužnica. Izložbu čini 80 fotografija nastalih od 2007. godine do danas. Fotografije su slikane diljem Europe, od Poljske, preko Portugala i Španjolske do Hrvatske i Crne Mlake.

(zg-magazin)

Dijeli
KOMENTARI
Komentari su zatvoreni