ZOI: Malec osvojila 59. mjesto, a Zrnčić Dim na kraju 29.

Jučer se na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju održalo natjecanje u skijaškom trčanju u dohvatnoj utrci na 15 kilometara. Pobjedila je Norvežanka Marit Bjoergen, kojoj je ovo četvrto olimpijsko zlato u karijeri. Srebro je s 1.8 sekunde zaostatka osvojila Šveđanka Charlotte Kalla, a broncu je osvojila Norvežanka Heidi Weng s 13.2 sekunde zaostatka za pobjednicom Bjoergen. Naša predstavnica Vedrana Malec zauzela je 59. mjesto u konkurenciji 61 natjecateljice. Malec je rođena 1990. godine u Zagrebu i trenira u Skijaškom klubu Sljeme. Ovo je njezin prvi nastup na Zimskim olimpijskim igrama.

Od ostalih naših predstavnika u Sočiju, danas se natjecao i Natko Zrnčić-Dim u spustu. On je na kraju zauzeo 29. mjesto s 3.57 sekundi zaostatka za pobjednikom Matthiasom Mayerom. Drugi je bio Talijan Christof Innerhofer, koji je zaostao za vodećim Austrijancem 6 stotinki. Norvežanin Kjetil Jansrud je osvojio broncu s 10 stotinki sporijim vremenom od pobjednika Mayera. Ovo je Mayerova velika pobjeda s obzirom da u utrkama Svjetskog kupa nikad nije pobjedio. Njegovi najbolji rezultati su dva druga mjesta iz utrka super G-a. Najviše se očekivalo od Norvežanina Aksela Lunda Svindala, vodećeg spustaša u Svjetskom kupu, koji je na kraju zauzeo 4. mjesto. Amerikanac Bode Miller, koji je bio najbrži na dva treninga, na kraju je bio tek osmi. Zlato Mayera je ukupno sedmo olimpijsko zlato za Austriju u spustu.