Zlato za Perković, Šimić osvojila svoju prvu medalju na Europskom prvenstvu

Perković je povela već u prvoj seriji, a prednost nije ispuštala sve do kraja. Srebro je pripalo Francuskinji Melini Robert-Michon, a bronca Nijemici Shanice Craft. Ovo je peti veliki naslov za Perković u seniorskoj konkurenciji od 2010. godine. Te je godine naša diskašica osvojila svoj prvi naslov europske prvakinje u Barceloni. U Helsinkiju 2012. godine Perković je ponovno postala europska prvakinja, a te je godine Hrvatskoj donijela i zlatnu olimpijsku medalju s Igara u Londonu. Prošle godine u Moskvi je osvojila svoj prvi naslov svjetske prvakinje.

Na Europskom atletskom prvenstvu koje se održalo u švicarskom Zürichu, hrvatske su atletičarke i atletičari ostvarili odlične uspjehe. Zlatnu medalju za Hrvatsku, svoju treću europsku titulu, osvojila je Sandra Perković u finalu bacanja diska. Ovaj rezultat još je veći ako se uzme u obzir činjenica kako je Perković zlato osvojila s hicem od 71,08 metra. To je novi hrvatski rekord i najbolji rezultat sezone.

Šimić skočila do bronce

Ana Šimić

Ana Šimić

Posljednjeg dana Europskog atletskog prvenstva hrvatska atletičarka Ana Šimić osvojila je brončanu medalju u finalu skoka u vis. Šimić je preskočila 1,99 metar, što je njezin osobni rekord i najveći uspjeh karijere. Prve tri visine (185, 190 i 194 centimetra) Šimić je preskočila iz prvog pokušaja, dok je iz drugog pokušaja preskočila 197 centimetara. Uspješna je bila i u skoku na 199 centimetara. Zlato je pripalo Španjolki Ruth Beitiji koja je preskočila 201 centimetar dok je srebro pripalo Ruskinji Mariyi Kuchini.

Odlične rezultate naše atletske reprezentacije upotpunio je Stipe Žunić u bacanju kugle. On je u finalu bio četvrti s hicem od 20,68 metara, a do medalje ga je dijelilo tek 15 centimetara. Osim Žunića, veliki rezultat u utrci ženskog maratona ostvarila je i naša maratonka Lisa Christina Nemec, koja je bila četvrta s vremenom 2:28:36 sata. To je njezin drugi najbolji rezultat karijere.