Zelinska kestenijada i Samoborska glazbena jesen

IVANIĆ-GRAD

 Petak – subota, 4. i 5. 10.

12.00

Animirani filmovi za učenike osnovnih škola u povodu Dječjeg tjedna u Kino dvorani POU.

Organizator: POU Ivanić-Grad

Informacije: www.tzig.hr

 

JASTREBARSKO

 Subota, 6. 10.

11.00

“Trnoružica”, lutkarska predstava za djecu, scena Ivana Brlić-Mažuranić

Lokacija: Centar za kulturu Jastrebarsko

Informacije: www.tzgj.hr

 

SAMOBOR

 do nedjelje, 7.10.

Izložba Boris Demur u čast Yves Kleina, fotografije Damjan Nenadić

Lokacija: Foto galerija Lang

Program 37. Samoborske glazbene jeseni:

Petak, 5.10.

20.30

Svečana dodjela nagrada i izvedba pobjedničke skladbe 1. Međunarodnog sladateljskog natjecanja Hrvatska 2012. „NEW NOTE“,

Nastup puhačkog kvinteta Berlinske filharmonije

Lokacija: Franjevačka crkva

 Subota, 6.10.

16.00

Predavanje- Ivo Malec

Lokacija: Galerija Prica

20.30

Koncert: Puhački kvintet Berlinske filharmonije, Zagrebački solisti

Lokacija: Franjevačka crkva

 Nedjelja, 7.10.

19.00

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika “Ferdo Livadić”

Lokacija: Galerija Prica

Informacije: www.tz-samobor.hr; www.pousamobor.hr

 

SVETI IVAN ZELINA

Nedjelja, 7.10.

11.00

Zelinska kestenijada u Kladeščici. Turistička manifestacija koja se već četrnaestu godinu uzastopce održava sredinom mjeseca listopada u Kladeščici kod istoimenog planinarskog doma. Cilj je manifestacije okupiti što veći broj posjetitelja u prirodi, kod planinarskog doma, do kojega turisti dolaze pješice, na biciklu ili automobilom, te im ponuditi pečene kestene, mladi mošt, razne ugostiteljske specijalitete

Lokacija: Planinarski dom Kladeščica, TZG Sv. I. Zeline, tel: 01/ 2061-544

Informacije: www.tz-zelina.hr

 

VELIKA GORICA

do ponedjeljka, 8.10.

Međunarodni festival tradicijskih glazbala Buševec

Lokacija: Dom kulture Buševec

Nedjelja, 7.10.

17.00

Predstava: Pekarska bajka, predstava Scene Paravan

Lokacija: Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5

Informacije: www.tzvg.hr; www.pouvg.hr

 

ZAPREŠIĆ

 Petak, 5.10.

17.00

Okrugli stol „Stogodišnjica ljekarne Zaprešić 1912.2012.“

Lokacija: Gradska vijećnica TŽF 1

18.00

Izložba povodom 150. godišnjice prve željezničke pruge u Banskoj Hrvatskoj

Lokacija: Gradska knjižnica „Ante Kovačić“

19.00

Predstavljanje monografije „Alma Orlić“ Irene Kraševac

Lokacija: Gradska vijećnica TŽF 1

20.00

Koncert Ansambla „Josif Josifovski“ Gevgelija- Makedonija

Lokacija: Društveni dom Jablanovec

 Subota, 6.10.

09.00

Likovna radionica ,Novi dvori

10.00

KUP „Bana Josipa Jelačića“ natjecanje zmajeva na motorni pogon

Lokacija: Letalište Vučica

10.00

Kuglanje: tradicionalni 17. Turnir mladih Regije Centar

Lokacija: ŠRC Zaprešić (turnir se održava i 7.,13. i 14.)

19.30

Kazališna predstava „Ufuraj se i pukni“ HNK Varaždin

Lokacija: OŠ „Ljudevit Gaj“

20.00

5. Kajkavijada- susreti kazališnih amatera

Lokacija: Društveni dom Kupljenovo

 Nedjelja, 7.10.

09.30.

Taekwondo turnir Zaprešić Poomsae

Lokacija: ŠRC Zaprešić

10.00

Golf turnir „Ban Jelačić“

Lokacija: Golf centar „Novi dvori“

19.00

Projekcija izabranih filmova iz godišnje produkcije Foto-kino- video-kluba Zaprešić

Lokacija: Kino dvorana POU

(tzzz.hr/zg-magazin)