Završeno Prvenstvo Hrvatske u mačevanju

Završeno Prvenstvo Hrvatske u mačevanju

Hrvatski mačevalački savez dodjelio je nagrade najuspješnijim sportašima, trenerima i klubovima. Posebnu nagradu za svoj doprinos hrvatskom mačevanju dobio je hrvatski olimpijac Bojan Jovanović, a za najuspješnijeg trenera proglašen je Darko Limov, trener Jovanovića. Posebno priznanje uručeno je Petru Fileši, koji je ove godine postigao odlične rezultate na međunarodnim turnirima, a na ovom je prvenstvu postao državni prvak u kadetskoj i juniorskoj kategoriji. Osim Fileše, posebno priznanje dobila je i mlada mačistica Paula Jukić iz Splita.

Prošlog je vikenda od 21. do 23. ožujka na Zagrebačkom velesajmu održano Prvenstvo Hrvatske u mačevanju u kategorijama floreta i mača. Organizatori ovogodišnjeg prvenstva ističu kako je ono bilo rekordno po broju sportaša koji su nastupili na njemu. Tako je čak 250 sportaša zabilježilo više od 360 nastupa. Prvenstvo je pokazalo kako se mačevanje širi diljem Hrvatske pa su gledatelji imali priliku vidjeti brojne mačevaoce iz zagrebačkih, splitskih, karlovačkih, porečkih i osječkih klubova.

Hrvatski mačevalački savez dodjelio je nagrade najuspješnijim sportašima, trenerima i klubovima. Posebnu nagradu za svoj doprinos hrvatskom mačevanju dobio je hrvatski olimpijac Bojan Jovanović, a za najuspješnijeg trenera proglašen je Darko Limov, trener Jovanovića. Posebno priznanje uručeno je Petru Fileši, koji je ove godine postigao odlične rezultate na međunarodnim turnirima, a na ovom je prvenstvu postao državni prvak u kadetskoj i juniorskoj kategoriji. Osim Fileša, posebno priznanje dobila je i mlada mačistica Paula Jukić iz Splita.

Zbog odličnih rezultata u maču za najuspješniji klub ove je godine proglašen HAMK Mladost.

Iako je bilo planirano održavanje prvenstva za floretaše seniore, ono se ipak nije održalo zbog nastupa seniora floretaša na Svjetskom kupu u Bonnu. Tako će se prvenstvo u floretu za seniore održati 29. ožujka u Domu sportova s početkom u 10 sati.

Rezultati PH u floretu:

 

DJEVOJČICE DO 10

1.         Barbara Rismondo (VMD)

2.         Lara Fabac (KARLOVAC)

3.         Marta Dujmović (MK RAPIR)

3.         Isidora Štakić (MK RAPIR)

DJEČACI DO 10

1.         Vigo Lašić (RAPIR)

2.         Luka Gnjidić (LOKOMOTIVA)

3.         Luka Joha (KARLOVAC)

3.         Lovro Prosoli (RAPIR)

DJEVOJČICE DO 12

1.         Ines Stanić (VMD)

2.         Lara Fabac (KARLOVAC)

3.         Dorja Blažić (ZŠM)

3.         Petra Mateljak (MK RAPIR)

DJEČACI DO 12

1.         Janko Leskovac (ZŠM)

2.         Borna Špoljar (LOKOMOTIVA)

3.         Šime Lučin (VMD)

3.         Luka Pejić (INTER)

MLAĐE KADETKINJE DO 14

1.         Elena Jakšić (KARLOVAC)

2.         Lucija Gnjidić (LOKOMOTIVA)

3.         Josipa Humski (KARLOVAC)

3.         Maja Rubeša (VMD)

MLAĐI KADETI DO 14

1.         Antonio Gojak (KARLOVAC)

2.         Leo Li (VMD)

3.         Anton Mravunac (KARLOVAC)

3.         Leo Smrekar (RAPIR)

KADETKINJE

1.         Lea Ming Li (VMD)

2.         Ana Mesić (HAMK MLADOST)

3.         Anamarija Banjac (KARLOVAC)

3.         Lucija Gnjidić (LOKOMOTIVA)

KADETI

1.         Petar Fileš (RAPIR)

2.         Bruno Biščević (BRESSO)

3.         Marko Brkljačić (VMD)

3.         Tin Vrbanc (VMD)

JUNIORKE

1.         Lea Ming Li (VMD)

2.         Anamarija Banjac (KARLOVAC)

3.         Renata Jeny (LOKOMOTIVA)

3.         Korina Kvadranti (ZŠM)

JUNIORI

1.         Petar Fileš (RAPIR)

2.         Bruno Biščević (BRESSO)

3.         Alen Škorak (VMD)

3.         Fran Tvrtković (VMD)

SENIORKE

1.         Marcela Dajčić (RAPIR)

2.         Korina Kvadranti (ZŠM)

3.         Renata Jeny (LOKOMOTIVA)

3.         Lea Ming Li (VMD)

Rezultati PH u maču:

DJEVOJČICE DO 10

1.         Jela Šaban (HAMK MLADOST)

2.         Lara Špoljar (LOKOMOTIVA)

3.         Nina Klaić (ŠPADA)

3.         Tia Sakač (RAPIR)

DJEČACI DO 10

1.         Marko Šimunković (HAMK MLADOST)

2.         Luka Šimunković (HAMK MLADOST)

3.         Luka Gnjidić (LOKOMOTIVA)

3.         Karlo Šourek (SPLIT)

DJEVOJČICE DO 12

1.         Lara Fabac (KARLOVAC)

2.         Marija Vrgoč (SPLIT)

3.         Ana Galić (SPLIT)

3.         Maja Majdandžić (HAMK MLADOST)

DJEČACI DO 12

1.         Janko Leskovac (ZŠM)

2.         Luka Pejić (INTER)

3.         Vedran Matošević (LOKOMOTIVA)

3.         Andrej Šourek (SPLIT)

MLAĐE KADETKINJE DO 14

1.         Lucija Gnjidić (LOKOMOTIVA)

2.         Andrea Majdandžić (HAMK MLADOST)

3.         Katarina Andrić (SPLIT)

3.         Jana Kuna (HAMK MLADOST)

MLAĐI KADETI

1.         Leo Smrekar (RAPIR)

2.         Jan Talan (Augsburg)

3.         Gašpar Dugac (HAMK MLADOST)

3.         Fran Sopta (VMD)

KADETKINJE

1.         Ramona Tanović (HAMK MLADOST)

2.         Paula Jukić (SPLIT)

3.         Renata Jeny (LOKOMOTIVA)

3.         Ana Mesić (HAMK MLADOST)

KADETI

1.         Vjeran Sunko (HAMK MLADOST)

2.         Igor Boko (SPLIT)

3.         Gašpar Dugac (HAMK MLADOST)

3.         Leo Smrekar (RAPIR)

JUNIORKE

1.         Ana Mesić (HAMK MLADOST)

2.         Paula Jukić (SPLIT)

3.         Renata Jeny (LOKOMOTIVA)

3.         Hannah Villi Bigović (INTER)

JUNIORI

1.         Matej Kumiša (HAMK MLADOST)

2.         Vedran Šaban (SPLIT)

3.         Luka Matić (VMD)

3.         Vjeran Sunko (HAMK MLADOST)

SENIORKE

1.         Tončica Topić (ZŠM)

2.         Paula Jukić (SPLIT)

3.         Roberta Ilijašev (HAMK MLADOST)

3.         Lara Petković (HAMK MLADOST)

SENIORI

Osvajači medalja u seniorskoj kategoriji (mač)

Osvajači medalja u seniorskoj kategoriji (mač)

1.         Dino Šourek (SPLIT)

2.         Luka Gujinović (SPLIT)

3.         Ivan Lovrić (SPLIT)

3.         Ivan Matić (INTER)

VETERANKE

1.         Željka Burlić (INTER)

2.         Sunčica Šarunić (SPLIT)

3.         Melani Marušić (SPLIT)

VETERANI

1.         Bojan Mijatović (HAMK MLADOST)

2.         Stipe Mađor Božinović (SPLIT)

3.         Slobodan Gaćeša (LOKOMOTIVA)

(zg-magazin)