Zagrebačka filharmonija za Vukovar i Europska noć kazališta

Zagrebačka filharmonija za Vukovar i Europska noć kazališta

ZAGREB

petak 18. studenoga

Zagrebačka filharmonija za Vukovar u KD Vatroslava Lisinskog u 19.30 sati

Sudjeluju: Pavle Dešpalj, dirigent, Ljubomir Puškarić, bariton, Akademski Zbor Ivan Goran Kovačić
Program: Jakov Gotovac: Himna slobodi, Blagoje Bersa: Idila, za orkestar, Ivan Zajc: Romanca Zrinskog, iz opere Nikola Šubić Zrinski, Wolfgang Amadeus Mozart: Rekvijem, K. 626, Lacrimosa, Ludwig van Beethoven: 3. simfonija u Es-duru, op. 55, Eroica.

Informacije: www.lisinski.hr; +385 1 61 21 166; +385 1 61 21 111

Književni petak: Mjesto za poeziju u Gradskoj knjižnici u 20.00 sati, Starčević trg 6, Galerija Kupola

Urednik i voditelj ovog Književnog petka je Ivica Prtenjača, a njegovi gosti su Mateja Jurčević, ovogodišnja dobitnica nagrade Goran za mlade pjesnike, Branko Čegec i Kemal Mujičić Artnam.

 

subota 19. studenoga

Europska noć kazališta – na 21-om mjestu u gradu moguće je pogledati 42 predstave, najopsežniji program imaju Dječje kazalište Dubrava, Centar mladih Ribnjak, Centar za kulturu Trešnjevka i klaster Zmajevo gnijezdo i Mala scena.

Detaljnije pročitajte na:  PROGRAM NOĆI KAZALIŠTA

Noć kazališta u Centru mladih Ribnjak

Irena Boćkai: Nukleus, Kazališna radionica PUNKOŠIPAK, ulaz besplatan, u 19.00 sati – mala dvorana
Maja Jakoliš i izvođači: Cabaret show, Rock akademija, ulaz besplatan, u 20.00 sati – velika dvorana

10. hrvatsko natjecanje plesača suvremenog plesa “Mia Čorak Slavenska” u Centru za kulturu Trešnjevka

Ovo jubilarno izdanje natjecanja posebno je po tome što se održava  u godini u kojoj se obilježava 100 godina od rođenja Mie Čorak Slavenska, prve hrvatske primabalerine.

Zbor Ruske patrijaršije iz Moskve gostuje u Zagrebu, KD Vatroslava Lisinskog u 19.30 sati

Zbor Ruske patrijaršije iz Moskve, njih dvanaestorica pod vodstvom Anatolija Grindenka, nastupit će u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Oni su pjevači, ali i mnogo više od toga. Oni su duhovnici, monasi, istraživači i rudari koji znanjem i glasovima donose blago iz dubina povijesti velike i prebogate tradicije istočne, kršćanske, pravoslavne i ruske duhovne i svjetovne vokalne glazbe.

Informacije: www.lisinski.hr; +385 1 61 21 166; +385 1 61 21 111

Predstava MEDEJA, SEMIOKLAZA, Eurokaz u 20.00 sati

Redatelj: Branko Brezovec
Nastupaju: Ana Vučković, Miloš Pejović, Aleksandar Radulov, Žarko Potočnjak

Temeljni problemski odnos koji potpisuje ovo djelo jest: odnos durštvene istine i medijske laži, koja je prisutna u svakodnevici, te se konstantno vrti u krug…

 

nedjelja 20. studenoga

“Priča mi se priča”, teatralizirano pripovijedanje bajki u 11.00 i 12.00 sati, predstava „Snjeguljica“, Scena Ribica, Cenatar mladih Ribnjak, cijena pojedinačne ulaznice je 15 kuna.

“Priča mi se priča” jedinstven je projekt u trenutnoj kazališnoj ponudi za najmlađe, a osmišljen je kao pripovijedanje bajki. Profesionalni glumci uz pratnju profesionalnih glazbenika i vizualnu pratnju čitaju poznate i manje poznate priče u formatu koncertnog čitanja čime se želi istaknuti važnost pripovijedanja i vrijednost čitanja.

Rezervacije i dodatne informacije na broj 01/4814-719

Koncert Tvrtka Stipića posvećen Zagrebu, Gradsko kazalište Komedija u 19.30 sati

Operni tenor zagrebačkog HNK Tvrtko Stipića predstavlja svoj najnoviji album „Živjeti“.

Telemannia 3 – koncert Hrvatskog baroknog ansambla, Hrvatski glazbeni zavod u 20.00 sati

Sada već tradicionalna Telemannia već treću godinu zaredom skreće pozornost publike na opus Georga Philippa Telemanna. I ovaj put pod vodstvom Laure Vadjon članovi HRBA-e predstavit će se i kao orkestralni glazbenici i kao solisti u nizu koncertantnih djela, a novu “dodanu vrijednost” ovom izdanju Telemannije dat će blistav zvuk triju baroknih trublji.

Solisti: Krešimir Fabijanić, Vedran Kocelj i Zvonimir Lazar, trube; Borna Šercar, timpani; Stjepan Nodilo i Jelena Ilčić, oboe

10. hrvatsko natjecanje plesača suvremenog plesa “Mia Čorak Slavenska” u Centru za kulturu Trešnjevka

Ovo jubilarno izdanje natjecanja posebno je po tome što se održava  u godini u kojoj se obilježava 100 godina od rođenja Mie Čorak Slavenska, prve hrvatske primabalerine.

 

BRDOVEC, DUBRAVICA, MARIJA GORICA

nedjelja 20. studenoga

6. gastro-eko-etno, OŠ Ivana Perkovca, Šenkovec

 

DUGO SELO

subota 19. studenoga

Koncert ženske vokalne skupine „Koledarice“ i gosti u 19.00 sati
Organizator: KUD „Preporod“, Dvorana KUD-a Preporod

 

JASTREBARSKO

subota 19. studenoga

Noć kazališta Doma kulture u Jastrebarskom u 20.00 sati

nedjelja 20. studenoga

3.Otvoreni turnir Stolnoteniskog saveza Zagrebačke županije za sve mlađe kategorije u 9.00 sati, 3. Stolnoteniski klub Jaska, Športska dvorana Srednje škole Jastrebarsko

 

SAMOBOR

subota 19. studenoga

Noć kazališta: Amatersko kazalište POU Samobor – PAX-ići: Tko pjeva zlo ne misli, ulaz sobodan, s početkom u 20.00 sati

1. Samoborski tamburatorij, Franjevačka crkva  Samobor, Organizator:Ferdo Livadić

 

VELIKA GORICA

subota 19. studenoga

Susret pučkih kazališta kajkavskog govornog područja, Dom kulture Buševec u 18.00 sati

Noć kazališta – “Mala poduzetnica u velikoj blokadi”, Dvorana Gorica

 

ZAPREŠIĆ

petak 18. studenoga

Koncert uz blagdan Sv. Cecilije u 18.00 sati, KUD Pojatno, DD Pojatno

subota 19. studenoga

Noć kazališta Premijera ZKDM-a: „12 gnjevnih ljudi“, Velika dvorana POUZ-a, s početkom u 20.00 sati

 

(Naslovna fotografija: Vukovar, Zagrebačka filharmonija)

 

(Zg-magazin)