Vladimir Hrešć pobjednik šahovskog turnira za Dan antifašističke borbe i Dan državnosti

Nakon 9 kola pobijedio je međunarodni majstor Vladimir Hrešć s osvojenih 7,5 bodova. Drugo mjesto zauzeo je majstorski kandidat Domagoj Glažar sa 7, a treće majstorski kandidat Robert Soldo sa 6,5 osvojenih bodova

(Pobjednici turnira u glavnoj i posebnim kategorijama. Stoje: Tihomir Horvat, Zdravko Margitić, Ante Leon Starčević i voditelj Dejan Glišić. Sjede: Mira Srebro, Robert Soldo, Vladimir Hrešć i Domagoj Glažar)

Šahovski turnir za Dan antifašističke borbe i Dan državnosti 2015. održan je 12. lipnja u Zagrebu, na 1. katu Branimirove tržnice, na popularnom “Branimircu”. Turnir je organizirao Šahovski klub osoba s kroničnim dišnim bolestima “Aer” uz pokroviteljstvo Saveza antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske i tehničku pomoć Društva za šahovsku kompoziciju i zagonetaštvo Zagreb. U prepunoj dvorani okupljene je pozdravio voditelj turnira Dejan Glišić i u kratkoj uvodnoj riječi najavio moguće skoro osnivanje šahovske sekcije SABARH-a.

Nakon 9 kola igranih švicarskim sustavom sparivanja i tempom od 10 minuta po igraču za cijelu partiju pobijedio je međunarodni majstor Vladimir Hrešć s osvojenih 7,5 bodova. Drugo mjesto zauzeo je majstorski kandidat Domagoj Glažar sa 7, a treće majstorski kandidat Robert Soldo sa 6,5 osvojenih bodova. U posebnim kategorijama slavili su najuspješniji senior Zdravko Margitić, najuspješniji junior Ante Leon Starčević, najuspješnija žena Mira Srebro, te Tihomir Horvat kao najuspješniji igrač rejtinga do 1800.

Poredak na turniru: Vladimir Hrešć 7,5, Domagoj Glažar 7, Robert Soldo 6,5, Mirko Raljić, Robert Govorko, Ante Leon Starčević i Franjo Josip Marković 6, Zdravko Margitić 5,5, Milan Hrupački, Damir Mravunac, Ljubomir Branković i Miroslav Nagl 5, Denis Jakupec, Tihomir Horvat, Dejan Glišić, Aleksandar Vukić, Srđan Basarić i Mira Srebro 4,5, Ivan Novaković, Darijan Mišak, Milan Tušek, Tomislav Mihaljević i Mario Mucalo 4, Božo Jurišić, Bruno Sontag, Branko Mišković i Mihael Kovač 3, Mario Raljić 2.5, Miloš Bulat 2 i Stevo Bogdanović 1 bod. (zg-m)