“Vatreni”, hvala Vam na fenomenalnoj nogometnoj predstavi!

(Foto: HNS)

Hrvatska nogometna reprezentacija je sjajnom igrom i velikom pobjedom nad Argentinom s rezultatom 3:0 osigurala plasman u drugi krug Svjetskog prvenstva, na radost mnogobrojnih navijača diljem Hrvatske

CNN: Argentina na rubu rane eliminacije iz Svjetskog kupa nakon poraza od Hrvatske
Football-Italia: Hrvatska ponizila Argentinu
Blic.rs: Kakav Mesi, kakva Argentina… Hrvatska je upravo RAZBILA “gaučose”!
RTE: Trener Argentine Sampaoli na udaru zbog ‘srama i boli’ od hrvatskog poraza
Washington Post: Messi, Argentina poraženi s 3-0 na Svjetskom kupu, Hrvatska napreduje
Index: Pobuna u Argentini: Igrači traže da se očajni izbornik smijeni odmah nakon debakla od Hrvatske
Siol.net: Luda večer: Hrvatska kiša zasula Argentinu i Messija
Klix.ba: Sjajna Hrvatska pregazila veliku Argentinu…
Le Figaro: Nevjerojatan uspjeh Hrvatske

Ovo su samo neki od medijskih naslova nakon jučerašnje veličanstvene predstave »Vatrenih« odigrane u Nižnjem Novgorodu…

Hrvatska nogometna reprezentacija je sjajnom igrom i velikom pobjedom nad moćnom Argentinom s rezultatom 3:0 osigurala plasman u drugi krug Svjetskog prvenstva, na radost mnogobrojnih navijača koji su diljem Hrvatske na trgovima, ulicama, u kafićima te ispred televizora u svojim sobama s velikom napetošću pratili poteze naših igrača i suparnika. Uz to, ispisala je i novu stranicu u povijesti hrvatskog nogometa, budući da je upravu sinoć prekinula crni niz protiv Južnoamerikanaca, s jedninom, ali iznimno vrijednom i pomalo neočekivano uvjerljivom pobjedom ostvarenom protiv dvostrukog svjetskog prvaka. Usput pokazalo se i da Gibon Kenti iz zagrebačkog ZOO-a dobro predviđa pobjednike utakmica: http://zg-magazin.com.hr/gibon-kent-predvidio-pobjedu-hrvatske-nad-argentinom/

Prvi je dio dobrim udarcem otvorio Perišić, a uzvratili su Meza, Acuna – čiji je ubačaj okrznuo prečku – i Perez, koji je promašio prazan gol nakon pogreške hrvatske obrane. No hrvatski je blok dobro osujetio argentinske napadačke igle, a Rebić je u završnim sekundama propustio izglednu šansu te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nakon uvodne šanse u drugom poluvremenu, udarca Aguera, Vatreni su poveli u 53. minuti, kada je argentinski vratar Caballero pogriješio, a Rebić prisebnom reakcijom izvanrednim volejem proslijedio loptu u mrežu.

Led je probio Ante Rebić zgoditkom u 53. minuti

Subašić i Rakitić potom su zajedničkim snagama spriječili izjednačenje, Mandžukić je pucao glavom, pokušao je i Dybala, a potvrda hrvatske pobjede stigla je u završnih desetak minuta dvoboja.

Kapetan Modrić svladao je Caballera preciznim udarcem izvan kaznenog prostora za 2:0, zatim je Rakitić pogodio okvir gola iz dalekometnog slobodnog udarca, da bi Kovačić u prvoj minuti sudačke nadoknade nesebično asistirao upravo Rakitiću za konačnih 3:0. To je »gaučosima« došla kao posebna kazna i zadnji čavao u lijesu njihove »repke«, pogotovo nakon što je argentinski stoper Nicolas Otamendi loptom u glavu namjerno napucao našeg »Raketu«.

Izvor: Youtube

Navodno je htio izbiti loptu, koja se našla baš u blizini Ivanove glave, a za ovakav prljav, nesmotren i krajnje nesportski potez sudac Irmatov ga je kaznio samo sa žutim kartonom. Nakon ove sramotne epizode nastala je gužva, u kojoj su naši reprezentativci riskirali da budu kažnjeni jednako kao i Otamendi.

Treba pohvaliti i igru naših obrambenih igrača Brozovića, Vrsaljka i Vide, koji su sinoć dali sve od sebe i bili više nego na razini zadatka, kao i vratara Subašića na njegovoj staloženosti.

Spomenimo da je dokapetan Ćorluka u igru je ušao pri samom kraju utakmice te tako obilježio svoj jubilej, 100. nastup za reprezentaciju.

U drugoj se utakmici drugog kola Skupine D sastaju Nigerija i Island. Ta je utakmica na rasporedu u petak, 22. lipnja, s početkom u 17:00 sati po hrvatskom vremenu, a igra se u Volgogradu.

ARGENTINA – HRVATSKA 0:3 (0:0)