Ulovio šarana od 30 kilograma!

Na 6. prvenstvu Grada Zagreba u lovu šarana, u organizaciji Saveza sportsko-ribolovnih društava grada Zagreba, ulovljen je pravi kapitalac, šaran težak čak 29.6 kilograma.

Plivao je u jezeru Ontariju, koje je smješteno u oteretnom kanalu Blato, a sretni ribolovac bio je Zdravko Krošelj, koji ga je nakon vaganja i upisa u listu natjecanja neozlijeđenog vratio u vodu.

Težina ribe ukupnog ulova bila je 1.507,34 kg, a prvak natjecanja je ekipa Piškor-2, koja je osvojila 1. mjesto s ulovom od 478,85 kg, Natjecalo se 10 ekipa.

Lov šarana je vrlo atraktivni ribolov, jer se love veći primjerci ribe, kaže nam organizator Alojzije Bonić, a to je potvrdila i ekipa Zagrebačkog ribolovnog društva, čiji su članovi, osim Krošelja, Marijan Žnidarić i Željko Kutić.

(Tekst: Katarina Butković / Foto: Alojzije Bonić)