U dramatičnoj završnici Zagrebaši stigli do pobjede

Gosti su stigli do samo jednog pogotka zaostatka 25 sekundi prije kraja susreta. Tada je trener Zagreba Veselin Vujović pozvao time out. Nakon toga je Meškov igrač Ljubo Vukić presjekao jednu loptu Zagreba, no ona je otišla u out. Zagreb ponovno ima napad, a Mario Vuglač je tada izborio penal.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb svladali su jučer bjeloruski Meškov Brest u 6. kolu VELUX EHF Lige prvaka.

U dramatičnoj završnici Zagrebaši su slavili rezultatom 25:23. Hrvatski prvaci su odlično otvorili susret, a na poluvremenu su imali tri pogotka prednosti, bilo je 11:8.

Zagrebaši su se mučili s napadom, dok u obrani nisu imali problema. Posljednjih 15 minuta susreta Zagreb je bio na mukama. Gosti su stigli do samo jednog pogotka zaostatka 25 sekundi prije kraja susreta. Tada je trener Zagreba Veselin Vujović pozvao time out. Nakon toga je Meškov igrač Ljubo Vukić presjekao jednu loptu Zagreba, no ona je otišla u out. Zagreb ponovno ima napad, a Mario Vuglač je tada izborio penal. Zlatko Horvat je realizirao sedmarac za konačnu pobjedu od 25:23. Horvat je sa šest golova bio najučinkovitiji igrač Zagreba, a četiri gola postigao je Sandro Obranović. Kod Meškova najraspoloženiji je bio Rasto Stojković s devet golova, ali i vratar Ivan Pešić, koji je zaustavio 12 udaraca na gol.

Ovom pobjedom Zagrebaši su ponovno zasjeli na četvrto mjesto skupine A (isti broj bodova kao i trećeplasirani Naturhouse La Rioja), a već u srijedu 26. studenog gostuju kod prvoplasirane momčadi skupine A, njemačkog THW Kiela.