Subotnja matineja za djecu u kinu Tuškanac: “Oblačno s ćuftama 2”

Subotnja matineja za djecu u kinu Tuškanac: “Oblačno s ćuftama 2”

Vikend događanja u Zagrebu i okolici

ZAGREB

Petak, 4. 3.

18:30

Kazalište K. u. K. – Kazalište u knjižnici / I. Pokrivka: Bajka o zmaju i ljubičastoj vili

19:00

Kino Tuškanac

KRČMA JAMAJKA

Režija: Hitchcock, Alfred, 1939., 108 min

Uloge: Charles Laughton (Sir Humphrey Pengallan), Leslie Banks (Joss Merlyn), Maureen O’Hara (Mary, nećakinja Jossa Merlyna), Marie Ney (Patience Merlyn), Robert Newton (James ‘Jem’ Traherne)

19:30

HNK

Josip Kosor: »Žena«, dramska predstava

Režija: Paolo Magelli

19:30

KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana

ZAGREBAČKA FILHARMONIJA: CRVENI CIKLUS

David Danzmayr, dirigent

Program:

Leonard Bernstein: Priča sa zapadne strane, Simfonijski plesovi

Leonard Bernstein: Candide, Blistaj i budi bezbrižna

Richard Strauss: Tako je govorio Zaratustra, op. 30

21:00

Kino Tuškanac

ZVONAR CRKVE NOTRE DAME

Režija: Dieterle, William, 1939., 117 min

Uloge: Charles Laughton (Quasimodo), Cedric Hardwicke (Frollo), Thomas Mitchell (Clopin), Maureen O’Hara (Esmeralda), Edmond O’Brien (Gringoire)

Od 4. do 6. 3.

SC Lučko, Ježdovečka 3b, Lučko

Aura cup Zagreb 2016 – Međunarodni turnir u ritmičkoj gimnasticiLokacija:

www.gkaura.wix.com/aura-cup2016

Subota, 5. 3.

11:00 – 13:30

Kino Tuškanac

Pametno kino: subotnje matineje za djecu: OBLAČNO S ĆUFTAMA 2

Režija: Cameron, Cody & Pearn, Kris, 2013., 95 min

Nakon projekcija filma slijedi kreativna radionica za djecu.

17:00

Kino Tuškanac

ZVONAR CRKVE NOTRE DAME

Režija: Dieterle, William, 1939., 117 min

Uloge: Charles Laughton (Quasimodo), Cedric Hardwicke (Frollo), Thomas Mitchell (Clopin), Maureen O’Hara (Esmeralda), Edmond O’Brien (Gringoire)

19:00

Kino Tuškanac

SLATKI ŽIVOT

Režija: Fellini, Federico, 1960, 174 min

Uloge: Marcello Mastroianni (Marcello Rubini), Anita Ekberg (Sylvia), Anouk Aimée (Maddalena), Yvonne Furneaux (Emma), Alain Cuny (Steiner)

19:30

KD Vatroslav Lisinski, velika dvorana

LISINSKI SUBOTOM: KOGAN & YOON – DAME PREUZIMAJU

Ciklus Lisinski subotom, Tomislav Fačini, dirigent; Ksenia Kogan, glasovir; Soyoung Yoon, violina; Simfonijski orkestar HRT-a

Program:

H. Wieniawski: Koncert za violinu i orkestar u fis-molu, br. 1, op. 14

E. Grieg: Koncert za glasovir i orkestar u a-molu, op. 16

F. Mendelssohn-Bartholdy: Koncert za violinu i orkestar u e-molu, op. 64

Nedjelja, 6.3.

19:00

Kino Tuškanac

Ženijalni vikend: BROOKLYN

Režija: John Crowley, 2015

DUGO SELO

Petak, 4. 3.

20:00

Gradska sportska dvorana

Koncert Miroslav Škoro

IVANIĆ-GRAD

Subota, 5. 3.

19:00

Velika dvorana POU

Festival ženskih pjevačkih skupina

Organizator: ŽVS „Ive“

KRIŽ

Subota, 4. 3.

19:00

Dom kulture Josip Badalić

Kajbare, Mladen Medak Gaga

Besplatna predstava

ZAPREŠIĆ

Petak, 4. 3.

18:00

Gradska knjižnica „A.Kovačić“

Magic Wall/Tjelovježba za svaku dob!

Subota, 5. 3.

19:00

Mala dvorana POUZ-a

“Zaprešićka revija đaka i studenata glazbe”

(zg-magazin)