Rukometašice uvjerljive protiv Crne Gore

U jučerašnjem susretu naše su rukometašice opet bolje ušle u utakmicu. Na poluvremenu je bilo četiri pogotka razlike (14:10). No, u drugom poluvremenu Crnogorke podižu svoju igru, posebno u obrani. Ipak, naše su reprezentativke sačuvale vodstvo i na kraju su pobjedile s 27:26.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u pripremnim susretima s Crnom Gorom, ovaj je vikend ostvarila dvije pobjede. Utakmice su se igrale u varaždinskoj dvorani. U prvom susretu naše su rukometašice svladale Crnu Goru s 28:19, dok su u jučerašnjem susretu ostvarile pobjedu s 27:26.

U prvom susretu naše su rukometašice tijekom cijelog susreta održavale rezultatsku prednost. Na poluvremenu je bilo 11:7, a do kraja susreta naše su reprezentativke povećale prednost protiv aktualnih europskih prvakinja. Utakmica je završila rezultatom 28:19. Hrvatsku je predvodila Andrea Penezić s osam pogodaka, Maja Zebić i Vesna Milanović-Litre su postigle po četiri, a vratarke Ivana Jelčić i Marta Žderić obranile su deset lopti. Kod Crne Gore Marija Jovanović je postigla četiri gola, a vratarke Barjaktarović, Vukčević i Milenković sakupile su 12 obrana.

I u drugom susretu odlična je bila Penezić s deset pogodaka. Lidija Horvat je postigla pet golova.

Naše rukometašice danas opet nastavljaju s pripremama, a večerašnji trening na rasporedu je u 18 sati.