Rukometaši Zagreba porazili Kiel

U redovima Prvog plinarskog društva Zagreb najbolji su bili kapetan Zlatko Horvat i Sandro Obranović sa šest pogodaka, a četiri su postigli Ilija Brozović i Luka Stepančić. Vratar Zagreba Filip Ivić imao je dvanaest obrana.

Prvaci Hrvatske rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb ovu su nedjelju ostvarili jednu od najvećih pobjeda u posljednjih desetak godina. U prvom kolu Lige prvaka, Zagrebaši su porazili favorizirali Kiel.

Nošeni fantastičnim navijanjem više od 10 000 navijača u zagrebačkoj Areni, mlada momčad hrvatskog prvaka pokazala je što znači boriti se za svoj klub.

Tijekom cijelog prvog poluvremena Nijemci su održavali prednost, koja je na kraju prvog dijela iznosila četiri pogotka. U nastavku su se Zagrebaši probudili i vrlo brzo napravili su nevjerojatnu seriju od 11:3. Ključ u preokretu bila je odlučna 5-1 obrana, koja nije dozvoljavala lagano primljene pogotke kao u u prvom poluvremenu. Dvije minute prije kraja naši su rukometaši imali prednost od 25:24, a zahvaljujući mirnoći i koncentriranosti nisu doveli pobjedu u pitanje. Konačni rezultat bio je 27:25.

„Dobro smo pretpostavili da njima manje leži naša 5-1 obrana, ali smo u prvih 30 minuta podbacili u napadu. U nastavku smo zaigrali prema dogovoru i na koncu zasluženo slavili. Kao što je rekao trener Veselin Vujović sada moramo dalje graditi na ovome i ne smijemo si dopustiti da do Nove godine spavamo na lovorikama ove pobjede. Poraziti najbolju ekipu svijeta nije mala stvar, ali mi smo i dalje mlada momčad, koja se iz utakmice u utakmicu mora nastaviti dokazivati“, rekao je na konferenciji za medije pomoćni trener rukometnog kluba Prvo plinarsko društvo Zagreb Zlatko Saračević.

”Iskrene čestitke ekipi PPD Zagreba na apsolutno zasluženoj pobjedi. Mi smo, a u prvom redu ja,imali previše tehničkih grešaka, ali to uopće ne umanjuje igru i pobjedu zagrebaša. Fanatično su se borili od prve do posljednje minute, a jednom kada je publika to prepoznala i postala bučna nama je bilo izuzetno teško vratiti se u utakmicu. Želim Zagrebu sve najbolje u nastavku natjecanja”, rekao je Domagoj Duvnjak, igrač Kiela.

U sljedećem kolu Lige prvaka 5. listopada, hrvatski prvak gostuje u Francuskoj kod Paris Saint Germaina, a već sutra Zagrebaši će igrati 05. kolo SEHA Gazprom South Stream lige, kada će gostovati u Skoplju kod aktualnog prvaka Vardara.