Remi sa Srbijom

Hrvatska veterpolska reprezentacija remizirala je sa Srbijom u susretu četvrtog kola skupine B Europskog prvenstva u Budimpešti. Rezultat je bio 8:8, a Hrvatska je ovim remijem vrlo blizu prolaska u četvrtfinale Europskog prvenstva.

Od početka je utakmica bila neizvjesna, a Hrvatska je povela pogotkom Sandra Sukna. Boljom igrom Srbija je do kraja prve četvrtine preokrenula rezultat u svoju korist, bilo je 2:3. Srbi su i na početku druge četvrtine bili odlučniji u napadu, te su uspjeli doći do dva pogotka prednosti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 5:5, zahvaljujući pogocima Luke Lončara i Sukna.

Treća četvrtina bila je rezultatski neizvjesna, a naši vaterpolisti nisu dopuštali Srbiji da se odvoji. U posljednjoj četvrtini kod rezultata 8:8 Hrvatska je 40. sekundi prije kraja imala priliku za pobjedu, no naši nisu iskoristili igrača više. Posljednju priliku za pobjedu imali su srpski vaterpolisti. No, zahvaljujući obranama našeg vratara Josipa Pavića, utakmica je završila neodlučeno 8:8.

Naš najbolji igrač bio je Sukno, koji je postigao tri pogotka, a kod Srbije Filip Filipović je postigao četiri pogotka.

U posljednjem susretu u skupini naši će vaterpolisti igrati protiv reprezentacije Mađarske večeras u 20:30 sati.