Raspored besplatnih pregleda ranog otkrivanja melanoma za svibanj

Raspored besplatnih pregleda ranog otkrivanja melanoma za svibanj

Zagrebačka županija nastavlja i u svibnju sufinancirati preventivni program ranog otkrivanja zloćudnih tumora kože na više lokacija na svom području.

Program će provoditi dermatovenerolozi iz Specijalne bolnice Naftalan u prostorijama Ljekarni Zagrebačke županije prema sljedećem rasporedu (telefonske rezervacije termina su obvezne, a brojevi su dostupni na  https://www.ljekarne-zz.hr/prodajna-mjesta ):

R.br.LjekarnaDatum pregleda
Velika Gorica, Kralja Dmitra Zvonimira 53.5.2019.
Donja Lomnica, Školska bb6.5.2019.
Bregana, Samoborska 126.5.2019.
Sveti Ivan Zelina, Donjozelinska 10913.5.2019.
Kupljenovo, Matije Gupca 6013.5.2019.
Sveta Nedjelja, Ribnjak bb15.5.2019.
Mraclin, Braće Radića bb20.5.2019.
Jastrebarsko, Trg Ljube Babića 3020.5.2019.
Marija Gorica, Gorička 18/a20.5.2019.
Samobor,  Trg kralja Tomislava 1121.5.2019.
Pisarovina, Karlovačka 627.5.2019.
Strmec Samoborski, Kralja Tomislava 327.5.2019.
Zaprešić, Mokrička 5428.5.2019.
Buševec, Trg seljačke sloge 629.5.2019.

Tijekom travnja program se provodio u ljekarnama u Jastrebarskom, Samoboru, Mariji Gorici, Donjoj Lomnici, Mraclinu i Zaprešiću. Inače, za provođenje ovog preventivnog programa Zagrebačka je županije u ovoj godini osigurala 70.000 kuna. Ovaj program Zagrebačka županija provodi šestu godinu zaredom, a interes stanovnika Županije je iznimno velik. Prema izvješću Specijalne bolnice Naftalan, u 2018. godini su pregledane 562 osobe s područja Zagrebačke županije, od kojih je na daljnju obradu upućeno njih 76, dok je kod 15 osoba izražena sumnja na karcinom kože.

Inače, redoviti pregledi kože s ciljem otkrivanja zloćudnih tumora kože u što ranijem stadiju bolesti, otvaraju mogućnosti potpunog izlječenja. (zg-m)

Komentiraj

*