Prekinut pobjednički niz Modrih: Bayern u pola sata riješio utakmicu

Dinamo u iduća dva kola igra protiv Olympiakosa. Prvi susret je na rasporedu 20. listopada u Zagrebu, a uzvrat je 4. studenog u Pireju

Dinamo je u utorak poražen od Bayerna (5:0) u drugom kolu skupine F Lige prvaka na Allianz Areni u Münchenu. Domaćini su opravdali ulogu favorita, dominirali veći dio utakmice i s četiri pogotka u prvih 28 minuta utakmice riješili pitanje bodova, dok je u nastavku Lewandowski zabio svoj treći, a Bayernov peti pogodak za zasluženu pobjedu. Tako je prekinut niz Modrih od 45 utakmica i 307 dana bez poraza.

„Čestitke Bayernu na zasluženoj pobjedi. Pokazali su što sve mogu i znaju, bili su na visokom nivou i u svim elementima bili bolji od nas. Razlika u kvaliteti je velika, iskoristili su svaku našu pogrešku i ovdje se niti bolje ekipe od Dinama ne mogu nadati bodovima. Veliko hvala svim navijačima koji su bili s nama, bodrili nas svih 90 minuta i pokazali kako se voli svoj klub“, izjavio je nakon jučerašnje utakmice Zoran Mamić, trener Modrih.

Čestitkama se pridružio i Arijan Ademi: „Znali smo da su odlična momčad, a to su sada i potvrdili. Dogovorili smo se prije utakmice da ćemo ih pokušati što više odmaknuti od našeg gola, ali to je lakše reći nego napraviti. Sjajna su momčad i zaslužuju čestitke, a mi se moramo okrenuti drugim utakmicama. Moram reći da bio gušt čuti s tribina naše navijače i nadam se da će nas tako bodriti i za 20-ak dana kada dočekujemo Olympiacos“.

Nezaustavljivi Lewandowski

A sve je počelo već u 8. minuti kad je Dinamov vratar obranio dalekometni pokušaj Boatenga, par minuta kasnije Lewandowski nije dobro zahvatio loptu, ali već u 13. minuti domaćini su poveli. Nezaustavljiv je bio Douglas Costa na lijevoj strani pa je tako prošao i ovoga puta, ušao u kazneni prostor i silovitim udarcem u prvi kut doveo domaćine u vodstvo.

Bayern je nastavio napadati, Douglas s jedne i Coman s druge strane su bili nezadrživi, a igrom Bayerna je dirigirao Thiago da bi novi pogodak stigao u 22. minuti. Naš mladi Benković nije najbolje reagirao, Thiago je projurio pored njega i krenuo prema Eduardu te nesebično u sredini poslužio Lewandowskog koji lako šalje loptu u praznu mrežu. Tri minute kasnije – 3:0.

Gotze i Coman su odigrali krasni dupli pas da bi na kraju Gotze pucao s desetak metara, a lopta od ruke Eduarda odlazi u mrežu. Domaćini nisu usporavali, stiskali su sve više pa je idući udarac također završio kao pogodak. Istina, udarac Lewandowskog nakon kornera nije zatresao mrežu, ali je sudac pokazao da se njegov udarac od prečke odbio preko crte i još jednom pokazao na centar.

Dinamo je nakon nešto više od pola sata uspio izaći sa svoje polovice i malo maknuti igru od Eduarda tako da poluvremena nije bilo većih prilika. Modri su u nastavak ušli s Goncalom pored Taravela na stoperu, no na terenu nije bilo previše promjena pa je tako u 55. minuti Bayern zabio novi pogodak. Bila je to, mora se priznati, krasna akcija domaćina u kojoj je Douglas petom dao do Thiaga, ovaj majstorski vidi Lewandowskog koji je sam na 16 metara i mirno prebacuje istrčalog Eduarda za svoj hat-trick.

Dinamo u iduća dva kola igra protiv Olympiakosa. Prvi susret je na rasporedu 20. listopada u Zagrebu, a uzvrat je 4. studenog u Pireju. U trećem kolu Arsenal će ugostiti Bayern, a idućem kolu je uzvrat u Münchenu. (zg-m)