Pobjeda protiv Francuza

Najraspoloženiji u redovima hrvatskih vaterpolista bio je Joković s pet pogodaka i Petar Muslim s tri, a kod Francuza Mickael Bodegas i Thibaut Simon su postigli tri pogotka.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija ostvarila je drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u Budimpešti. U trećem kolu skupine B Barakudesu pobijedile Francusku s 14:11.

Naši su vaterpolisti dobro otvorili utakmicu i poveli su sa 4:1, čak tri pogotka u tom dijelu utakmice postigao je Maro Joković. No, vrlo brzo Francuzi su uhvatili priključak i s dva pogotka iz protunapada smanjili su rezultat na kraju prve četvrtine na 5:3.

U drugoj četvrtiti Luka Bukić i Nikša Dobud su povisili hrvatsku prednost na 7:3, no onda je ponovno došlo do pada u našoj igri. Barakude nisu iskoristile tri situacije s igračem više, a Francuzi su postigli još dva zgoditka. Rezultat je bio 7:5. U nastavku susreta naši su nastavili lošu realizaciju u napadu s igračem više.

Pogocima Luke Lončara i Ivana Buljubašića u posljednjoj četvrtini naši su vaterpolisti riješili pitanje pobjednika. Konačni rezultat bio je 14:11.

Naši će vaterpolisti igrati u subotu protiv Srbije s početkom u 16 sati.