Nova pobjeda rukometaša PPD Zagreb

Ključni trenuci susreta bile su zadnje dvije minute, kada je Zlatko Horvat uspješno realizirao dva sedmerca, koje su izborili Luka Stepančić i Josip Valčić. Kako su Makedonci napravili prekršaj u napadu, Zagreb je mogao početi slaviti svoju drugu pobjedu u Ligi prvaka.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb upisali su još jednu pobjedu u Ligi prvaka. Ovoga puta u 3. kolu svladali su makedonski Metalurg s 19:17. Metalurg je vodio bivši hrvatski izbornik Lino Červar.

Bila je to jedna teška i neizvjesna utakmica u kojoj se niti Zagreb, niti Metalurg nije uspjevao rezultatski odvojiti. Zagreb je krenuo s obranom 5-1, što je bio veliki problem za makedonsku ekipu, koja je u prvih osam minuta utakmice uputila samo jedan udarac na vrata odlično raspoloženog Filipa Ivića. Rezultat na kraju prvog dijela je bio 10:8 za Zagreb.

Na početku drugog poluvremena naši su vodili, no prednost nijednom nije bila veća od tri pogotka. Do pada u igri je došlo u 40-oj minuti kada je Metalurg napravio seriju 4:1 i poveo sa 15:13. No, Zagreb se ponovno budi u posljednjih 10-ak minuta utakmice i ponovno osigurava minimalnu prednost.

U redovima Zagreba Horvat je zabio devet golova, a najraspoloženiji igrač Metalurga bio je Luka Cindrić (četiri pogotka). Odličan je bio i Zagrebov vratar Ivić, koji je obranio 11 udaraca na gol.

„Vidjeli ste svi kakav je stari lisac naš Lino Červar. Uspavao nas je, usporio je utakmicu i do samog kraja obje su ekipe bile nadomak pobjede. Ovaj susret nećemo pamtiti po osobito dobroj igri, ali najvažnije od svega je da smo osvojili dva boda. Sada rasterećeni idemo u Španjolsku, a takvi smo najopasniji i možemo se nadati dobrom rezultatu u Logroñu – kazao je nakon utakmice kapetan Prvog plinarskog društva Zagreb Zlatko Horvat.

U 4. kolu VELUX EHF Lige prvaka Zagreb će gostovati kod španjolske Naturhouse La Rioje 18. listopada.