Nijemci prvaci svijeta!

Utakmica je odlučena u 113. minuti kada je Mario Goetze fantastičnim pogotkom osigurao naslov za Njemačku. Ovo je ukupno četvrti naslov za Njemačku, čime su se Nijemci izjednačili s Talijanima. Do sada je Elf osvajao naslove 1954., 1974., 1990. i 2014. godine. Argentini je ovo treći poraz u petom finalu svjetskih prvenstava.

Njemačka je u finalu Svjetskog prvenstva u Brazilu pobjedila Argentinu s 1:0 i tako osvojila naslov prvaka svijeta, ukupno svoj četvrti naslov.

Finale je od početka bilo neizvjesno, a susret su bolje otvorili reprezentativci Argentine. U 21. minuti Gonzalo Higuain je imao priliku osigurati Argentini vodstvo kada je izbio pred njemačkog vratara Manuela Neuera, no pucao je pored gola. Nakon boljeg početka Argentinaca, Nijemci su prvu izgledniju priliku imali tek u 37. minuti kada je Thomas Müller uputio odličnu loptu za Andrea Schürrlea, no argentinski vratar Sergio Romero bio je na pravom mjestu. Nešto kasnije njemačkom vrataru Neueru zaprijetio je Lionel Messi, no Neuer je zajedno s Jeromeom Boatengom blokirao Messijev udarac.

Na kraju prvog poluvremena Njemačka je imala priliku postići zgoditak, no Benedict Howedes je pogodio vratnicu.

Na početku drugog poluvremena argentinski izbornik Alejandro Sabella je uveo u igru Sergia Agüera. U 47. minuti priliku za Argentinu propustio je Messi, koji je pucao pored gola. On se ponovno našao u prilici za zgoditak u 75. minuti, no niti tada nije bio precizan. Do kraja regularnog dijela utakmice priliku za Njemačku propustio je Toni Kroos koji je pucao pored gola.

U prvoj minuti produžetka Njemačka je imala priliku za pogodak, no Romero je obranio udarac Andrea Schuerrlea. Nešto poslije u 97. minuti i Argentina je bila u izglednoj prilici za postizanje gola, kada je Rodrigo Palacio izbio pred njemačkog vratara, no vrlo loše je pucao.

Argentinac Messi proglašen je najboljim igračem Svjestkog prvenstva u Brazilu, a za najboljeg vratara proglašen je njemački golman Neuer.

U utakmici za treće mjesto koja se igrala u subotu, Nizozemska je pobjedila Brazil s 3:0.