Nakon uvjerljive pobjede Dinamo se plasirao u Ligu prvaka

“Dobro smo otvorili pa skoro “zatvorili” utakmicu na naš način, ali smogli smo snage, odgovorili na odličan način te uz pravu utakmicu zasluženo ušli u Ligu prvaka” rekao je trener Zoran Mamić

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u Ligu prvaka nakon što su u uzvratnom susretu zadnjeg kola kvalifikacija na stadionu Maksimir pred 13,000 gledatelja pobijedili albanski Skenderbeu 4-1 i tako potvrdili pobjedu 2-1 iz prve utakmice.

Dinamo je poveo golom El Arabi Soudanija u devetoj minuti, no već u idućoj minuti gosti su izjednačili, a strijelac je bio Esquerdinha.

U 15. minuti Dinamovci su stigli do novog vodstva pogotkom Armina Hodžića. U 48. minuti hrvatski prvak je ostao s igračem manje nakon što je isključen Goncalo, no sedam minuta kasnije Jeremy Taravel je nakon ubačaja iz kornera povisio na 3-1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Soudani svojim drugim pogotkom u 80. minuti.

„Jako smo svi sretni zbog ulaska u Ligu prvaka. Nije nas bilo strah zbog crvenog kartona u drugom dijelu i činjenice da igramo s igračem manje. Mi smo bili kvalitetniji i bolji i zasluženo smo slavili na kraju. Ne bih još pričao o ždrijebu, vidjet ćemo. Navijam za Bayern i sigurno bih volio igrati protiv njih, ali vidjet ćemo što će odlučiti ždrijeb“, izjavio je Armin Hodžić.

Trener Dinama Zoran Mamić bio je oduševljen plasmanom Dinama u Ligu prvaka.

“Čestitke momčadi na fantastičnoj igri i rezultatu. Vrlo sam sretan i emotivan. Što uopće reći? Dobro smo otvorili pa skoro “zatvorili” utakmicu na naš način, ali smogli smo snage, odgovorili na odličan način te uz pravu utakmicu zasluženo ušli u Ligu prvaka” rekao je trener nakon utakmice.

Nogometaši zagrebačkog Dinama peti put su izborili plasman u nogometnu Ligu prvaka, a devetu godinu uzastopce osigurali su plasman u Europi najmanje do Božića. (zg-m)