Na Trgu utrka na štiklama, u Maksimiru “najveći piknik za školarce”

Na Trgu utrka na štiklama, u Maksimiru “najveći piknik za školarce”

Vikend događanja u Zagrebu i okolici

ZAGREB

Petak, 11. 9.

18.30

Kazalište K. u. K. – Kazalište u knjižnici

Tko mi je ukrao uspavanku? / Teatar Don Hihot

20.00

Muzej Mimara

Koncert: Josh Layne

Više na: http://zg-magazin.com.hr/harfist-i-skladatelj-josh-layne-u-petak-nastupa-u-mimari/

20.00 do 22.00

Hard Place

Black Sabbath / Ozzy tri- Paranodi & Pelin party

Ovog petka u Hard Place-u veselimo se uz BLACK SABBATH / OZZY tribute band PARANOID sastavljen od prekaljenih zagrebačkih muzičara, a to garantira sjajnu svirku. Band PARANOID će nas sjetiti na sve faze karijere Ozzyja i Sabbatha od njihovih početaka davne 1969. godine, pa do današnjih dana uz hitove “Paranoid”, “War Pigs” pa do “Mr. Tinkertrain” ili “Crazy Train” i mnoge druge. Ljubitelji i štovatelji žestokog zvuka pridružite se najvećem Sabbath/Ozzy partyju uz upad od 20 kn, a Biggest Little Rock Club Vam priprema i dvostruki happy hour od 20 do 22 sata kada su sve pive 2 kune jeftinije i Pelin party cijelu noć gdje je nultri 5 kuna.

ozzy-zakk21.00

Kino Tuškanac

Filmske mutacije: Ludi Pierrot

Ludi Pierrot (Pierrot le fou, 1965.); r: Jean-Luc Godard

Od 11. do 14. 9.

Organic Funky Food & Film Festival

Potepuh, Opatovina bb – Trg Petrice Kerempuha

Više na: www.facebook.com/events/1472801339690835

Subota, 12. 9.

Zagrebački velesajam

Tapir Cup 2015 – 4.međunarodni inline hokej turnir

10.00

Trg bana Josipa Jelačića

Utrka na štiklama

11.00

SRC jarun

Biciklijada Zdrava navika

17.00

Kazalište Mala scena

J. Sigsgaard: Pale sam na svijetu

17.00

Gradsko kazalište Trešnja

Pepeljuga

17.45

Europski trg

Pokreni se – finalno zajedničko vježbanje

18.00

Zagrebačko kazalište lutaka

Bambi

19.00

Kino Tuškanac

Filmske mutacije: Ludvigova vrpca & Karabinjeri

Ludvigova vrpca (Ludwig’s tape, 2014.); r: Claudia Siefen

Karabinjeri (Les carabiniers, 1963.); r: Jean-Luc Godard

19.00

Kazalište mala scena

S. Šesto: Tko je ubio Pašteticu?

20.00

Zagrebački plesni centar

”Zov šume ili Poljubac tvoje majke”

21.00

Kino Tuškanac

Filmske mutacije: Jedan plus jedan

Zatvaranje festivalskog programa

Foršpan za Kineskinju (Bannde-annonce de La Chinoise, 1967.); r: Jean-Luc Godard

Jedan plus jedan (One Plus One/Sympathy for the Devil, 1968.); r: Jean-Luc Godard

12. i 13. 9.

18.00

Park Maksimir, Maksimirski perivoj bb

Najveći piknik za školarce

Ovaj dvodnevni događaj zamišljen je kao opušteno druženje školaraca, roditelja i učitelja u zelenoj oazi na otvorenom uz bogat zabavno-edukativni program. Ulaz je za sve posjetitelje — slobodan oba dana.

Prema rasporedu u subotu i nedjelju od 10 do 18 sati djecu očekuje kreativne, gastro, znanstvene i likovne radionice, edukativna predavanja, prezentacije sportova i sportskih klubova, nastupi dječjih zborova i plesnih grupa, dječje kazališne i igrane predstave ali i koncerti poznatih teen zvijezda, Endia i R&B pjevačice Ivane Kindl. Mnoštvo zabave i nagradnih igara očekuje djecu dok su za roditelje pripremljene interaktivne radionice na kojima će ih relevantni​ stručnjaci u sklopu nekoliko tematskih cjelina upoznati sa svim važnim aspektima za zdravlje, edukaciju i psihu djeteta.

najveci_piknik_skolarciNedjelja, 13. 9.

11.00

Gradsko kazalište Žar ptica

A. Ivanov: Čudesni svijet brojeva

12. i 13. 9.

SRC Jarun

27. Kepertov memorijal – jedrenje

DUGO SELO

Subota, 12. 9.

10.00

Jezera Bajer Dugo Selo

 Političko pecanje i fišijada

KRIŽ

Petak, 11. 9.

18.00

Međunarodni turnir u stolnom tenisu

Organizacija STK Sloga, Školska sportska dvorana u Križu

Subota, 12. 9.

09.00 do 11.00

Prvenstvo općine u lovu ribe na plovak

Organizacija ŠRU Šaran, ekonomski ribnjak Milka Trnina u Vezišću

saran08.00 do 19.00

Memorijalni rukometni turnir „Josip Dominkuš“, u organizaciji RK Sloga, Školska sportska dvorana u Križu

SAMOBOR

Do 12. 9.

2. Hrvatska hula hoop konvencija u Samoboru

Organizator: Cirkuska udruga Razbibriga

Program: www.croatianhoopconvention.weebly.com

Nedjelja, 13. 9.

09.00

Bivša vojarna Taborec

5. CU’FUS (Cirkuski ulični festival u Samoboru) – drugi dio

Organizator: žonglerske udruge Antuntun i Razbibriga

SVETA NEDELJA

Nedjelja, 13. 9.

14.30

„Nakon mora v brege se mora“ 11. tradicionalna rekreacijska šetnja

svetonedeljskim bregima

Polazak s Trga Ante Starčevića u Svetoj Nedelji

Organizator: Svetonedeljski list

VELIKA GORICA

Subota, 12. 9.

Andautonija, Ščitarjevo

Festival antike: Dionizijske svečanosti

Trbušni ples

Trbušni ples

(zg-magazin)