Muzički biennale, Gričevanje i moto susret

Muzički biennale, Gričevanje i moto susret

ZAGREB

Gričevanje
http://gricevanje.com/program/

Subota, 06.04.

27. muzički biennale Zagreb

19:30

Hrvatsko narodno kazalište
Claude Debussy: 6 Épigraphes antiques / Šest antičkih epigrafa, balet
En blanc et noir / U bijelome i crnom, balet
Igor Stravinski: Le Sacre du printemps / Posvećenje proljeća, balet
Edward Clug, koreograf
Leo Kulaš, kostimograf
Marko Japelj, scenograf
Andrey Gugnin i Vadim Kholodenko, klaviri

muzicki_biennale22:00

Teatar &TD
Heather Roche, klarineti
Pierre Alexandre Tremblay, elektronika
Marko Ruždjak: Vaš odani… / Yours Sincerely… za klarinet solo
Aaron Einbond: Resistance / Otpor za preparirani bas-klarinet i živu elektroniku
Ana Horvat: Pika’s Tale / Priča o točki* (narudžba HDS MBZ) za klarinet i elektroniku
Chikako Morishita: Lizard (Shadow) / Gušter (sjena) za klarinet solo
Pierre Alexandre Tremblay: La rupture inéluctable / Neizbježna pukotina za bas-klarinet i elektroniku

00:00

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika
Katarina Krpan, klavir
Rene Medvešek, recitator
Berislav Šipuš: Les Nuits / Noći, preludiji za klavir

Nedjelja, 06.04.

Studio Bajsić
Projekt MusMa

biNg bang, udaraljkaški ansambl
Igor Lešnik, voditelj ansambla
Darijan Ivezić, dirigent
Petra Strahovnik: Between East & West / Između Istoka i Zapada
Ivan Brkljačić: The Big Chasm / Veliki ponor
Francisco Novel Samano Calleja: Cage’s Fandango / Cageov Fandango
Ivan Josip Skender: White Line Fever / Groznica bijele linije
Alexey Sysoev: Zaum

17:00

Hrvatski glazbeni zavod
Inside EU
Petrit Çeku, gitara
Cornel Taranu (RO): Resonances I / Odjeci I, za gitaru solo
Michel van der Aa (NL): Auburn / Kestenjasto, za gitaru i snimku
Ivan Buffa (SK): For Atti / Za Attija, za gitaru solo
Atanas Ourkouzounov (BG): Caprice d’après Paganini / Caprice prema Paginniniju
António de Sousa Dias (PT): Va(lé)riation 5-B za gitaru s pojačalom i elektroniku
Markku Klami (FI): Göreme, za gitaru i dvokanalnu (stereo) traku / for guitar and 2-channel (stereo) tape

19:30

Zagrebačko kazalište lutaka
Pierrot Lunaire / Pierrot mjesečar / Moonstruck Pierrot
Arnold Schönberg – skladatelj, na tekst pjesama Alberta Girauda u njemačkom prijevodu Otta Ericha Hartlebena Berislav Šipuš, dirigent
Martina Gojčeta Silić, mezzosopran
Le marteau sans maître / Čekić bez gospodara /The Hammer Without a Master
Pierre Boulez – skladatelj, na tekst pjesama Renéa Chara
Ivan Josip Skender, dirigent
Martina Matić Borse, mezzosopran

Rene Medvešek, redatelj
Jadran Grubišić, asistent redatelja
Danijel Srdarev, likovni suradnik i autor kiparskih radova
Petra Dančević, kostimografkinja
Marino Frankola, oblikovatelj svjetla
Lutkarski ansambl ZKL-a
Cantus Ansambl
U koprodukciji sa Zagrebačkim kazalištem lutaka. / A co-production with the Zagreb Puppet Theatre.
(Program se ponavlja 8.4. u 19.30 u ZKL-u)

22:00

Teatar &TD
Slagwerk Den Haag, udaraljkaški ansambl
Michael Gordon: Timber
U koprodukciji s Muzičkim salonom Kulture promjene Studentskog centra Sveučilišta u Zagrebu / A co-production with the Music Salon within the “Culture of Change” Department of the Student Centre of the University of Zagreb.

IVANIĆ-GRAD

Subota 06.04.

19.00

„Kidaj od svoje žene“, kazališna predstava Amaterskog kazališta iz Križa POU Ivanić-Grad

20.00

Smotra folklora „Lepe moje ravne pole“ Društveni dom Posavski Bregi
Informacije: www.tzig.hr

 

JASTREBARSKO

Subota, 06.04.

10.00

Škola odbojke
Lokacija: Dvorana Srednje škole Jastrebarsko

18.00

Regionalna smotra folklora, sudjeluju KUD-ovi s područja grada i okolnih općina: Klinča sela, Krašić i Pisarovina Dvorana Srednje škole Jastrebarsko

Nedjelja, 07.04.

20.00

Revijalna smotra zborova i vokalnih sastava s područja grada Jastrebarskog Dvorana Centra za kulturu Jastrebarsko
Informacije: www.tzgj.hrtel; www.jastrebarsko.hr

 

PISAROVINA

Pisarovina_mazoretkinjeNedjelja, 07.04.

Regionalno prvenstvo mažoretkinja
Lokacija: Sportska dvorana

 

SVETI IVAN ZELINA

Subota, 06.04.

20.00

„Sretna žena“, predstava Zelinskog amaterskog kazališta ZAMKA Dvorana „Kraluš“
Informacije: www.tz-zelina.hr

 

VELIKA GORICA

Subota, 06.04.

19.00

„Mali Hlapić i strašni Bub“, premijera Scene Gorica Dvorana Galženica 7.4. 19.00 „Mali Hlapić i strašni Bub“, premijera Scene Gorica Dvorana Galženica
Informacije: www.tzvg.hr; www.pouvg.hr

 

ZAPREŠIĆ

Petak, 05.04.

Izložba Vanda Jurković
Lokacija: Galerija „Razvid“ POUZ-a

Subota, 06.04.

chopperMoto susret MK „Mogila“

Subota, 06.04.

KUD „Hruševec Kupljenski“- 15. obljetnica
Informacije: www.zapresic.hr; www.pouz.hr

Komentari su zatvoreni