Marko Filipović pobijedio u češkim Pardubicama

U jakoj međunarodnoj konkurenciji Filipović je slavio ispred poljskog velemajstora i bivšeg svjetskog prvaka Kacpera Pioruna, međunarodnog majstora Martynasa Limontasa itd. / Branko Udovčić osvojio je solidno 14. mjesto

Hrvatski šahovski rješavački reprezentativac i međunarodni rješavački majstor FIDE osvojio je jaki rješavački turnir u sklopu velikog međunarodnog festivala u češkim Pardubicama!

Šahovski rješavački turnir održan je u subotu i nedjelju 13. i 14. srpnja. U jakoj međunarodnoj konkurenciji natjecatelja iz Češke, Hrvatske, Indije, Litve, Nizozemske, Njemačke, Poljske i Slovačke Marko Filipović je slavio ispred poljskog velemajstora i bivšeg svjetskog prvaka Kacpera Pioruna, međunarodnog majstora Martynasa Limontasa iz Litve, međunarodnog majstora Piotra Gorskog iz Poljske, majstora FIDE Mareka Kolčaka iz Slovačke, velemajstora Dolfa Wissmanna iz Nizozemske itd. Branko Udovčić, drugi hrvatski sudionik ovoga turnira, osvojio je solidno 14. mjesto.

Poredak: 1. Marko Filipović 75 bodova, 2. Kacper Piorun 72,5, 3. Martynas Limontas 66,5, 4. Piotr Górski 63,75, 5. Marek Kolčák 55,75, 6. Dolf Wissmann 54, 7. Thomas Walther 38,75, 8. Ryszard Królikowski 34,5, 9. Milan Svrček 34,5, 10. Zdeněk Libiš 32,75, 11. Matlak Jacek 31,25, 12. Stanislav Praczukowski 28,25, 13. Jakub Marciniszyn 27,25, 14. Branko Udovčić 26,75 bodova itd.