Luke Kibet i Olivera Jevtić pobjednici zagrebačkog maratona

Utrka maratona je započela u nedjelju u 10 sati na Trgu bana Jospipa Jelačića, a trčalo se Jurišićevom, Martićevom i Vlaškom ulicom do Dupca gdje je bilo okretište. Zatim se istom stazom trčalo natrag preko Trga do Selske, a cilj je bio na Trgu.

Kenijac Luke Kibet i Srpkinja Olivera Jevtić pobjednici su 23. zagrebačkog maratona. Kibetu je trebalo 2:14:11 sati da prođe maraton dužine 42 kilometara. Njegov sunarodnjak Elisha Meli završio je na drugom mjestu, a kenijsku dominaciju potvrdio je Moses Kipruto Kibire, osvojivši treće mjesto.

U ženskoj konkurenciji Jevtić s vremenom 2:38:26 je bila bolja od Kenijki Gladys Jepkorir Kiprotich (2:41:29) i Viole Shelangat Kimetto (2:43:28).

Osim utrke maratona, trčao se i polumaraton u kojem su slavili Kenijac David Kiprono Metto u muškoj konkurenciji i hrvatska atletičarka Lisa Nemec. Organizatori procjenjuju kako je na ovogodišnjem zagrebačkom maratonu sudjelovalo oko 10 000 trkača.