Košarkaši uvjerljivi protiv europskih viceprvaka

Hrvatsku reprezentaciju predvodio je Bogdanović s 24 koša. Raspoloženi su bili i Šarić, koji je postigao 16 koševa te Simon koji je ubacio 12 koševa. Kod gostiju najraspoloženiji je bio Jonas Mačiulis s 20 koševa.

Hrvatska košarkaška reprezentacija u svom posljednjem pripremnom susretu uoči nastupa na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj pobjedila je europske viceprvake, reprezentaciju Litve rezultatom 94:80.

Naši su košarkaši odlično otvorili utakmicu, a nakon treće minute rezultat je bio 10:3 za Hrvatsku. Odličnom serijom Bojana Bogdanovića naši su košarkaši povećali prednost na 16 koševa. Rezultat je bio 21:5. U drugoj četvrtini Litavci su uhvatili ritam, a u seriju od devet koševa ušao je Litavac Jonas Valančiunas. Litva je u drugoj četvrtini smanjila prednost na 47:38.

Dobru igru Litavci su nastavili i na početku drugog poluvremena, kada su se u jednom trenutku približili na samo četiri koša zaostatka. No, onda je krenula serija Bogdanovića koji je pogodio četiri trice, a po dvije su postigli Dario Šarić i Krunoslav Simon. Hrvatska je zahvaljujući odličnoj seriji opet povećala prednost na 19 koševa. Treća četvrtina završila je rezultatom 75:56.

U posljednjoj četvrtini Litavci su polako stizali visoku prednost da bi u 36.minuti stigli na samo sedam koševa zaostatka. No, tada su naši košarkaši ponovno podigli razinu igre u obrani. Utakmica je završila rezultatom 94:80.