Košarkaši upisali dvije pobjede

Na Svjetskom prvenstvu u košarci koje se održava u Španjolskoj, naši su reprezentativci upisali dvije pobjede u susretima protiv Filipina i Argentine.

U prvoj utakmici koja se igrala u subotu naši su košarkaši bili bolji od Filipinaca. Bila je to rezultatski neizvjesna utakmica, koju su naši reprezentativci dobili nakon produžetaka. Naši su košarkaši odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali su prednost od 23:9, no već u drugoj četvrtini Filipinci podižu razinu svoje igre. Rezultat na kraju druge četvrtine bio je 37:31. U nastavku se igrala rezultatski neizvjesna utakmica. U jednom trenutku Filipinci su imali i prednost od 66:67, no utakmica je završila rezultatom 71:71. Uslijedili su produžeci nakon kojih je Hrvatska slavila rezultatom 81:78.

„Jako je pozitivna stvar da smo se vratili iz minus 3 kad je bilo jako opasno, jako je bitno da smo dobili utakmicu, da smo otvorili turnir pobjedom, znajući da možemo i moramo bolje ako hoćemo dostići ciljeve koje smo si zadali“, rekao je naš izbornik Jasmin Repeša. Najviše koševa, čak 26 postigao je Bojan Bogdanović.

Pobjeda protiv Argentine

U drugom kolu skupine B Svjetskog prvenstva u košarci naši su reprezentativci jučer svladali reprezentaciju Argentine rezultatom 90:85. Kao i u susretu protiv Filipina, naši su košarkaši odlično otvorili utakmicu i u jednom trenutku prednost je bila 20:9 za naše košarkaše. No, u drugoj četvrtini naši su pali u igri, što su iskoristili Argentinci i poveli s 28:29. U nastavku se igrala neizvjesna utakmica, a naši su na poluvrijeme otišli s dva koša prednosti.

Treća četvrtina također je bila rezultatski neizvjesna , a tek pri kraju četvrtine naši su se košarkaši uspjeli odvojiti. Rezultat je bio 75:63. U posljednjoj četvrtini naši su reprezentativci zadržali prednost iz treće četvrtine, a na početku 39. minute Roko Leni Ukić je pogodio tricu za 88:80. Najbolji u našim redovima bio je Krunoslav Simon s 18 koševa, četiri skoka i dvije asistencije. Dario Šarić i Bogdanović postigli su 16 koševa. Kod Argentine Luis Scola je postigao 30 koševa.

Naši reprezentativci igraju danas u 13 sati protiv reprezentacije Senegala.