Kauboji bolji od Španjolaca, Barakude bez poraza!

Nakon što su se Kauboji „raspucali“ više ih se nije moglo zaustaviti / Ni po dvojica igrača iz Kazahstana nisu mogli zaustaviti Igora Hinića, a pogotovo Nikšu Dobuda

Hrvatska rukometna reprezentacija na Olimpijskim igrama u Londonu u ponedjeljak je u petoj (posljednjoj) utakmici u skupini B savladala reprezentaciju Španjolske rezultatom 30:25.

Utakmica je loše počela za naše rukometaše i Španjolci su poveli s četiri razlike (8:4). Zahvaljujući „buđenju“ naših igrača i sigurnim obranama vratara Alilovića uspjeli smo izjednačiti te je poluvrijeme završilo s minimalnom prednošću Hrvatske od 11:10.

I u početku drugog poluvremena nazirale su se teškoće, ali kada je „probijen led“ Kauboji su se „raspucali“ i više ih se nije moglo zaustaviti.

Najučinkovitiji igrači u našim redovima bili su Ivan Čupić i Blaženko Lacković sa po sedam, te Domagoj Duvnjak sa četiri gola, dok su Španjolce predvodili Victor Gonzalez Tomas i Raul Entrerrios sa po pet golova. U četvrtfinalu naši će rukometaši igrati protiv Tunisa.

Vaterpolo

Naša vaterpolska reprezentacija jedina je završila prvi dio olimpijskog turnira bez poraza! U posljednjem, 5. kolu skupine A Barakude su svladale Kazahstan sa 12:4 (4:0, 1:1, 4:2, 3:1) i četvrtfinale dočekuju kao pobjednici skupine.

To je peta uzastopna pobjeda naših vaterpolista na OI. Nakon Grčke, Španjolske, Italije i Australije „barakude“ jučer su svladali i objektivno najlošiju momčad u skupini A. Bila je to prigoda da izbornik Ratko Rudić da veću minutažu igračima koji dosad nisu mnogo nastupali, pa je tako na vratima čitavu utakmicu bio naš drugi golman Frano Vićan.

Utakmica je bila riješena već u prvoj četvtrtini koju su naši igrači dobili sa 4:0 nakon čega se prešlo na ekshibicijsku igru jer su naši i plivački i tjelesno puno spremniji od Kazahstana. Superiornost naših igrača posebno je došla do izražaja na mjestu centra, jer ni po dvojica igrača iz Kazahstana nisu mogli zaustaviti Igora Hinića, a pogotovo Nikšu Dobuda pa bi svaki put kad su naši centri dobili loptu akcija završavala ili pogotkom ili igračem više za Hrvatsku.

Učinkovitošću je predvodio Dobud s pet pogodaka. Po dva su postigli Samir Barać i Miho Bošković, a u strijelce su se upisali i Sandro Sukno, Ivan Buljubašić i Maro Joković.

U četvrtfinalu, naši će vaterpolisti igrati protiv četvrtoplasirane momčadi B skupine, a tu će poziciju najvjerojatnije zauzeti poraženi iz dvoboja SAD-a i Mađarske. Četvrtfinala su na rasporedu u srijedu 8. kolovoza. (zg-m)