Hrvatski paraolimpijci od danas u borbi za medalju

Hrvatski paraolimpijci od danas u borbi za medalju

(Eva Goluža poziva gledatelje da prate naše paraolimpijce već od današnjeg svečanog otvorenja / Foto: Facebook/Hrvatski paraolimpijski odbor)

Dino Sokolović nastupa prvog, a Eva Goluža posljednjeg dana natjecanja

Najiskusniji hrvatski paraolimpijac 29-godišnji Dino Sokolović prvi će od naših sportaša nastupiti na XII. ZPOI u Pjongčangu i to u spustu već prvog dana natjecanja – 9. ožujka, dok će 17-godišnja Eva Goluža zaključiti hrvatske nastupe sudjelovanjem u veleslalomskoj utrci, posljednjeg natjecateljskog dana, 18. ožujka.

Natjecanja u alpskom skijanju i snowboardu održat će se u skijaškom centru Jeongseon, a natjecanja u nordijskom skijanju bit će u biatlonskom centru Alpensia. Svečanost otvaranja i zatvaranja Igara održat će se na Olimpijskom stadionu u Pjongčangu.

Raspored nastupa hrvatskih paraolimpijaca na XII. ZPOI u Pjongčangu:

Petak, 9. ožujka

Svečano otvaranje (12 sati po hrvatskom vremenu)

Subota, 10. ožujka

Alpsko skijanje – spust, sjedeći – Dino Sokolović (1.30 sati)

Nedjelja, 11. ožujka

Alpsko skijanje – superveleslalom, sjedeći – Dino Sokolović (1.30 sati)

Ponedjeljak, 12. ožujka

Snowboard – cross – Bruno Bošnjak (2.30 sati)

Utorak, 13. ožujka

Alpsko skijanje – superkombinacija, sjedeći – Dino Sokolović (1.30 sati – superveleslalom, 7 sati – slalom)

Srijeda, 14. ožujka

Alpsko skijanje – slalom, sjedeći – Dino Sokolović; slalom, stojeći – Lovro Dokić; slalom, slabovidni – Damir Mizdrak (1.30 sati – prva vožnja, 6 sati – druga vožnja)

Nordijsko skijanje – sprint 1.1 km, sjedeći – Josip Zima (2 sata); sprint 1.5 km, stojeći – Antun Bošnjaković (2.48 sati)

Četvrtak, 15. ožujka

Alpsko skijanje – slalom, slabovidni – Eva Goluža (1.30 sati – prva vožnja, 6 sati – druga vožnja)

Petak, 16. ožujka

Snowboard – ‘banked’ slalom – Bruno Bošnjak (2.30 sati)

Subota, 17. ožujka

Alpsko skijanje – veleslalom, sjedeći – Dino Sokolović; veleslalom, stojeći – Lovro Dokić; veleslalom, slabovidni – Damir Mizdrak (1.30 sati – prva vožnja, 6 sati – druga vožnja)

Nedjelja, 18. ožujka

Alpsko skijanje – veleslalom, slabovidni – Eva Goluža (1.30 sati – prva vožnja, 4.30 sati – druga vožnja)

Svečano zatvaranje (12 sati)

(ZG-magazin / Izvor: HINA, HPO)