Hrvatska protiv Poljske za polufinale SP-a

Hrvatska rukometna reprezentacija danas u 16.30 počinju svoju četvrtfinalnu utakmicu na Svjestkom prvenstvu, u kojoj će se odmjeriti snage protiv Poljaka koji su u ponedjeljak ostvarili veliku pobjedu i svladali Šveđane s 24-20. Utakmica nije bila na razini osmine finala, karakterizirala ju je nespretnost i puno pogrešaka. Rezultat je gotovo cijeli susret bio izjednačen, sve do pet minuta prije kraja kada su se Poljaci odvojili na tri razlike i riješili utakmicu. Poljake su do pobjede predvodila braća Jurecki, Bartosz i Michal, koji su postigli po pet pogodaka, te vratar Szmal s dvanaest obrana.

Hrvatska je u nedjelju izborila plasman u četvrtfinale pobjedom protiv Brazila 26:25; poluvrijeme je završilo s rezultatom 13:13 te je imala dan više odmora od Poljaka, koje je do sada pet puta pobijedila u međusobnim susretima.

Poljaci su nakon pobjede sigurno motivirani za prolazak u polufinale, te poručuju da je vrijeme da dobiju i Hrvate. Na našim rukometašima je da zaborave lošu utakmicu s Brazilom, a izbornik Slavko Goluža najavljuje najbolju izvedu do sada na prvenstvu u Kataru. Poljska igra je već poznata, s obranom koja odgovara našim odabranicima za razliku od one s Brazilom, koju karakterizira trka i lov na terenu.

Ostali susreti četvrtfinala su Slovenija – Francuska, Katar – Njemačka i Španjolska – Danska. (I. C. / foto: qatarhandball2015.com)