Hokejaši Medveščaka ostvarili četvrtu pobjedu u nizu

S nova tri boda Medvjedi su na šestom mjestu Zapada nakon četvrtine odigrane sezone

Hokejaši Medveščaka u ponedjeljak su ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu u KHL-u svladavši pred svojim navijačima u Ledenoj dvorani Doma sportova Traktor iz Čeljabinska s 2:1 (0:0, 1:0, 1:1).

„Znam da smo imali dobar start sezone, onda je uslijedio jedan niz teških utakmica u kojima nismo uspjeli uzeti onoliko bodova koliko smo zaslužili svojom igrom. Sada je vidljiva kemija koju smo toliko dugo pokušavali stvoriti u momčadi jer je ona ključna za dobru igru. Nadam se da ćemo zadržati ovaj kontinuitet. Ovih zadnjih par utakmica bile su jako tijesne i teško izborene“, kazao je glavni trener Gordie Dwyer.

Gosti su jučer nametnuli svoj sustav i uglavnom kontrolirali igru kroz veći dio prve trećine. Akcije su se stvarale uglavnom u zoni Medvjeda, a Gašper Krošelj, koji je odradio veliki dio u pobjedu, imao je pune ruke posla.

Puno bolja druga trećina u kojoj su prilagodbe u obrani napokon počele zatvarati stalne prodore Traktora rezultirala je izjednačenijom igrom. Borba u neutralnoj zoni se zaoštrila, a u jednom prodoru odmah nakon 30. minute susreta Shaone Morrisonn odlično je izbacio momčad Traktora iz igre i asistirao Gilbertu Bruleu na njegovom drugom golu sezone.

Najbolja trećina domaćina bila je ujedno i ona u kojoj su primili jedini pogodak, ali i zabili pobjednički.Edwin Hedberg pokazao je dio majstorskog rada ruku u prolazu preko lijevo kruga pospremivši pak za prvijenac sezone.

Traktor je nastavio snažnom igrom i tek nešto manje od deset minuta prije kraja susreta prepolovio je vodstvo Medveščaka, no nanizani prekršaji u zadnjim minutama ostavili su ih bez velikih prilika za povratak u utakmicu.

Medvjedi nastavljaju domaći niz susretom s Neftehimikom iz Nižnekamska u srijedu 30. rujna s početkom u 19:30 sati. (zg-m)