Festivali poezije, židovskog filma, uličnih cirkusanata…

Festivali poezije, židovskog filma, uličnih cirkusanata…

Događanja u Zagrebu i okolici

ZAGREB

Petak, 17. 05.

Kino Tuškanac

Ciklus Krzysztofa Zanussija

19.00

Kameleon

Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska, 1976., 106 min

21.00

Život kao smrtonosna seksualno prenosiva bolest

Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska / Francuska, 2000., 99 min

Petak, 17.05.

20.00

Hrvatski glazbeni zavod

Molto Cantabile

Dubravka Šeparović Mušović, mezzosopran

Đorđe Stanetti, glasovir

Hommage a Milka Trnina

R. Wagner: Pjesme na stihove M. Wesendonck i prizori iz glazbenih drama

17. do 19. 05.

Kino Grič, Sublink

8. međunarodni festival suvremene poezije

Ove godine Festival predstavlja ukupno 5 mladih i priznatih autora iz: Portugala (Golgona Anghel), Nizozemske (Maria Barnas), Belgije (Maarten Inghels), Mađarske (Árpád Kóllar), te iz Hrvatske (Marko Pogačar).

Subota, 18. 05.

Kino Tuškanac

Ciklus Krzysztofa Zanussija

19.00

Kameleon

Režija: Zanussi, Krzysztof, Poljska, 1976., 106 min

Subota, 18. 05.

(Razne lokacije)

Međunarodni dan muzeja i Noć muzeja

Europska noć muzeja je kulturna manifestacija koja se od 2005. godine odvija u europskim muzejima na inicijativu i u organizaciji Francuske muzejske direkcije, a pod pokroviteljstvom Vijeća Europe, UNESCO-a i ICOM-a, s ciljem kreiranja cjelovite europske kulturne zajednice unutar koje bi se prezentirala kulturna dobra pojedinih nacija cijeloj Europi. Devetu godinu za redom Europska noć muzeja održava se u subotu najbližu Međunarodnom danu muzeja, a ove se godine te dvije manifestacije poklapaju.

Subota, 18. 05.

Alan_Ford18.00

Zagrebačko kazalište mladih

Alan Ford

tekst: Magnus, Max Bunker, Nenad Brixy i Dario Harjaček. režija: Dario Harjaček

Uloge: Filip Nola, Jasmin Telalović, Doris Šarić – Kukuljica, Zoran Čubrilo, Rajko Bundalo, Damir Šaban, Maro Martinović, Milivoj Beader, Edvin Liverić, Katarina Bistrović-Darvaš, Nataša Dorčić, Marica Vidušić, Vedran Živolić, Kristijan Ugrina, Dora Polić Vitez, ,Urša Raukar, Petar Leventić, Nadežda Perišić – Radović, Danijel Ljuboja

Subota, 18. 05.

Foaje HNK

Operni cabaret

Dirigent: Josip Šego

Redateljica: Jasna Žarić

Paul Hindemith Tamo i natrag

Samuel Barber Partija bridža

Lukas Foss Upoznavanja i rastanci

19. 05. do 25. 05.

Kino Europa, Kino Grič

Festival tolerancije – 7. Festival židovskog filma

U zagrebačkim kinima ‘Europa’ i ‘Grič’  prikazat će se više od 50 dokumentarnih, te kratkometražnih i dugometražnih igranih filmova koji promiču različitosti, dijalog i suživot, a prvi put ove godine dio programa seli u Rijeku. Sedmo izdanje festivala, posvećenog židovskoj kulturi i Holokaustu, u fokus ponovno stavlja toleranciju u okvirima stradanja i borbe za život, te suživot u najširem smislu.

Nedjelja, 19. 05.

20.00

Bazilika Srca Isusova, Zagreb

Koncerti izvan pretplate

Ante Knešaurek, orgulje

Pavao Mašić, orgulje

Abendmusiken

Dieterich Buxtehude (1637. – 1707.) sabrana djela za orgulje

Nedjelja, 19. 05.

20.00

Hrvatski glazbeni zavod

Mješoviti pjevački zbor KUD-a INA

Dirigent: Bojan Pogrmilović

Solisti: V. Zrnić, M. Škokić, Ž.Lučev Vasić, soprani, J. Pogrmilović, mezzosopran, P. Rogošić, tenor, L. Ivoš, bariton, M. Feller, bas

Bianchi, Cossetto, Ćaleta, Kurilovčan,  Stipišić Delmata, Pogrmilović, Vacchi

Nedjelja, 19. 05.

KD Vatroslav Lisinski, mala dvorana

Koncert iz ciklusa kvarteta flauta 4SYRINX

Komorni ansambl – kvartet flauta 4 SYRINX

Cl. Debussy, S. Lancen, J.S. Bach, W. A. Mozart, T. Redford, Th. Hamori, Cl. Debussy, J. Short

 

IVANIĆ-GRAD

vatro_natjecanjeSubota, 18. 05.

14.00

6. vatrogasni kup DVD Deanovec na igralištu u Deanovcu. Organizator: DVD Deanovec

Informacije: www.tzig.hr

Subota, 18. 05.

18.00

Glazbeni prsten Zagrebačke županije – Koncert  Klinci s Ribnjaka i Ricardo Luque,  Organizator: POU Ivanić-Grad

Lokacija: Dom kulture Ivanić-Grad

 

JASTREBARSKO

xc_jaskaSubota, 18. 05.

16.00

10. jaskanska XC (Cross Country) liga, Rečki Gaj

Subota, 18. 05.

20.30

Svetom Duhu na čast, recital u organizaciji Matice Hrvatske

Lokacija: Kapelica Svetog Duha, Jastrebarsko

Subota, 18. 05.

20.00

Vinske igre/Vinski bal Kluba prijatelja dobrog vina

Lokacija: Princess centar Jastrebarsko

Nedjelja, 19. 05.

Jaskanski polumaraton

 9.00

Dječja trka

10.00

Odrasla trka, trasa utrke: Jaska – G. Reka – Kupeč dol – Prodin dol – Ivančići – Sveta Jana – Črnilovec – Jaska

Informacije: www.tzgj.hr

 

KRIŽ

 Subota, 18. 05.

“Večer za Milku”, koncert mladih pjevača, opere HNK,izložba Ljerke Njerš, promocija monografije Milka Trnina

Lokacija: Park ispred crkve sv. Križa

Informacije:TZO Križ, Trg Sv. križa bb, 10314 Križ; tel. 01/2831 510, turisticka.zajednica@opcina-kriz.hr

 

 SAMOBOR

 17. 05. do 19. 05.

3. CU’FUS festival – Cirkuski ulični festival u Samoboru

Nedjelja 19. 05.

“Telefotografije”, izložba Szombathy Balint. Otvorenje 19.5. u 12 sati (do 16.6.)

Lokacija: Foto galerija Lang

Informacije:  www.tz-samobor.hr; www.pousamobor.hr

 

SVETA NEDELJA

 Subota, 18. 05.

09.00

Likovna kolonija „Dvorac Erdödy- Kerestinec“ u organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Svetoj Nedelji, www.ogranak-mh-svn.hr

Informacije: www.svetanedelja.hr

 

ZAPREŠIĆ

 17. 05. do 19. 05.

Županijska izložba cvijeća

Lokacija: Vršilnica Novi dvori

Nedjelja, 19. 05.

20.00

Koncert „Banu u čast”. Organizator: Mješoviti pjevački zbor KUD-a „Ban Josip Jelačić”

Lokacija: Crkva BDM Kraljice apostola

18. 05. do 21. 05.

Dio teniske ostavštine

Tenis Kup „Bana Josipa Jelačića”, otvoreni turnir HTS do 16.god.

Lokacija: Tenis centar Zaprešić

Informacije:  www.zapresic.hr; www.pouz.hr