Delić poražen u prvom kolu

ATP turnir Umag započeo je porazom hrvatskog tenisača Mate Delića u prvom kolu. Od njega je u ponedjeljak bio bolji Slovenac s britanskom putovnicom Aljaž Bedene koji je pobijedio s 4-6, 3-6. Prvi je do »breaka« došao Slovenac te poveo s 2-0, no Delić je uspio odmah vratiiti izgubljeni servis. Kod vodstva 5-4 Bedene opet oduzima servis i dobija prvi set.

Slično je bilo i u drugom setu; Bedene rano radi »break« i prelazi u vodstvo s 3-1. Iako je u idućem gemu Delić imao priliku vratiti izgubljeni servis, nije iskoristio niti jednu od četiri »break lopte«, te j nakon sat i 15 minuta igre izgubio meč.

U sljedećem kolu Aljaž Bedene ide na pobjednika dvoboja između Borne Ćorića i Španjolca Marcela Granollersa.

Talijan Fabio Fognini prošao je u drugo kolo pobijedivši Čeha Jirija Veselima. Fognini je pobijedio s 6-4, 6-4 nakon sat i 32 minute igre. (zg-m)