Dadić 65. u dohvatnoj utrci

Za pobjednikom Švicarcem Darijom Colognom zaostao je 11:16.1 minuta. Švicarcu Cologni je ovo drugo olimpijsko zlato u karijeri. Na posljednjim Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru osvojio je zlato u utrci na 15 kilometara slobodnim stilom.

Hrvatski predstavnik u skijaškom trčanju u dohvatnoj utrci na 30 kilometara (15 kilometara klasičnim +15 kilometara slobodnim stilom) Edi Dadić jučer je osvojio 65. mjesto. Našem skijašu-trkaču iz Ravne Gore ovo je prvi nastup na Zimskim olimpijskim igrama. Za pobjednikom Švicarcem Darijom Colognom zaostao je 11:16.1 minuta. Švicarcu Cologni je ovo drugo olimpijsko zlato u karijeri. Na posljednjim Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru osvojio je zlato u utrci na 15 kilometara slobodnim stilom. Šveđanin Marcus Hellner je osvojio srebro zaostavši samo četiri desetinke za vodećim Švicarcem, a broncu je osvojio Norvežanin Martin Johnsrud Sundby, vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Ruski predstavnik Maksim Vilegžanin ostao je bez brončane medalje. Na kraju je imao samo jednu desetinku zaostatka za trećeplasiranim Norvežaninom.

Naš predstavnik Dadić sutra će nastupiti u sprintu, a 14. veljače u utrci 15 kilometara klasično.  Posljednji nastup u Sočiju imati će 23. veljače u utrci 50 kilometara uz masovni start.