Barakude uvjerljive

Naš vratar Pavić upisao je devet obrana, a raspoloženi su bili Petar Muslim, Andro Bušlje i Maro Joković, koji su postigli po dva pogotka. Kod Nijemaca dva zgoditka je postigao Paul Schüller.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uvjerljivom je pobjedom nad reprezentacijom Njemačke započela svoj nastup na Europskom prvenstvu u Budimpešti. Rezultat je bio 10:5.

Naši su vaterpolisti krenuli uvjerljivo, postigavši četiri pogotka. No, Nijemci su uspjeli smanjiti početnu prednost i rezultat je nakon prve četvrtine bio 4:3. U nastavku naša se obrana podigla, a vratar Josip Pavić doslovno je „zaključao“ svoj gol. U drugoj i trećoj četvrtini Nijemci nisu postgli pogodak, dok su naši vaterpolisti postigli još pet zgoditaka. Naši su na kraju treće četvrtine imali prednost od 9:3.

U posljednoj četvrtini Barakude su se opustile, postigavši samo jedan pogodak, dok su Nijemci postigli dva pogotka. Konačni rezultat bio je 10:5 za Hrvatsku.

U drugom kolu naši će reprezentativci sutra u 19 sati igrati protiv reprezentacije Španjolske.