Austrijanac Thiem osvojo Umag u ekspresnom finalu

U drugom setu Thiem je ostvario “break” odmah u prvom gemu, a Sousina igra se potom “raspala”

Austrijski tenisač Dominic Thiem svladao je u nedjelju Portugalca Joaoa Sousu rezultatom 6:4, 6:1 te u najkraćem finalu u povijesti ATP turnira u Umagu postao pobjednikom 26. Konzum Croatia Opena. Meč je, naime trajao samo sat i jednu minutu, minutu kraće od finala 2013. godine, kada je Tommy Robredo pobijedio Fabija Fogninija za 62 minute.

Thiem (21) je u svibnju ove godine osvojio Nicu, a do svog drugog naslova u karijeri nadigravši po treći puta Sousu. On je tako postao drugi Austrijanac koji je slavio u Umagu, nakon što je u prvoj polovici 90-ih tri puta pobjednički pehar podizao Thomas Muster.

Susret je bio izjednačen do rezultata 3-3 u prvom setu, a tada je Thiem iskoristio prvu i jedinu “break-loptu” u prvom setu. Mladi je Austrijanac sjajno igrao na svom servisu te je bez problema zadržao tu prednost, u prvom je setu ukupno izgubio samo dva poena u svojih pet servis-gemova.

U drugom setu Thiem je ostvario “break” odmah u prvom gemu, a Sousa se potom praktički “raspao”. Do vodstva 5-0 u drugom setu Thiem je izgubio samo jedan poen na svom servisu, a tada je odigrao jedini loš servis-gem što je Sousa iskoristio kako bi izbjegao set bez osvojene igre. No,već u sljedećoj igri Thiem je opet oduzeo servis Sousi i završio posao.

Pobjendički pehar Thiemu je uručila hrvatska predsjednica Kolinda Grabar Kitarović koja je prisustvovala finalnom dvoboju.

Hrvatski tenisač 18-godišnji Borna Ćorić u petak je poražen u četvrtfinalu ATP turnira u Umagu od Španjolca Roberta Bautiste sa 3-6, 3-6 nakon sat i 40 minuta igre. (zg-magazin)