Ante Leon Starčević pobjednik šahovskog turnira na Branimircu

Drugo mjesto sa 6,5 bodova po dodatnim kriterijima osvojio je majstorski kandidat Domagoj Glažar ispred majstorskog kandidata Mirka Raljića

Šestu godinu zaredom u Zagrebu je održan Šahovski turnir za Dan antifašističke borbe i Dan državnosti Republike Hrvatske. Turnir je odigran 24. lipnja na “Branimircu”, igralo se švicarskim sustavom sparivanja u 9 kola i tempom od 10 minuta po igraču za cijelu partiju.

Pobjednik turnira sa 7,5 osvojenih bodova bio je mladi majstorski kandidat Ante Leon Starčević. Drugo mjesto sa 6,5 bodova po dodatnim kriterijima osvojio je majstorski kandidat Domagoj Glažar ispred majstorskog kandidata Mirka Raljića. Četvrti je bio majstorski kandidat Milan Tušek sa 6 bodova. Posebne predmetne nagrade osvojili su i Nenad Mudrinić kao najuspješniji igrač rejtinga do 1900, Božo Jurišić za seniora preko 65 godina, Mira Srebro za šahisticu, a najuspješniji igrač s kroničnom dišnom bolešću bio je Darijan Mišak.

Poredak na turniru: 1. Ante Leon Starčević 7,5 bodova, 2-3. Domagoj Glažar i Mirko Raljić 6,5, 4. Milan Tušek 6, 5-9. Goran Mihalić, Dejan Glišić, Nenad Mudrinić, Damir Kovačić i Ivan Bender 5, 10-13. Tomislav Ćorić, Bogdan Božinović, Damir Orinčić i Vjekoslav Novak 4,5, 14. Bruno Sontag 4, 15-17. Mihael Kovač, Darijan Mišak i Božo Jurišić 3,5, 18. Branko Mišković 3, 19. Mira Srebro 2 i 20. Goran Roje 1 bod.

Na slici su pobjednici turnira u glavnoj i posebnim kategorijama. Stoje: voditelj Dejan Glišić, Mirko Raljić, Ante Leon Starčević, Milan Tušek i Nenad Mudrinić. Sjede: Božo Jurišić, Domagoj Glažar, Mira Srebro i Darijan Mišak.

Suorganizatori turnira bili su Savez antifašističkih boraca i antifašista RH, Šahovski klub osoba s kroničnim dišnim bolestima “Aer” i Društvo za šahovsku kompoziciju i zagonetaštvo Zagreb, a medijsku podršku dali su enigmatski magazin “Feniks” i portal “ZG-magazin”. Turnir je kratkim uvodnim govorom otvorio voditelj i pokrovitelj Dejan Glišić. (zg-mag)